Co je twerk?

Co je twerk?

sexy tanečniceCo mají společného klipy hudebníků jako je Beyoncé, Justin Timberlake nebo Miley Cyrus? Jsou sexy, provokativní a objevuje se v nich jeden podobný prvek – trhané vrtění zadkem do všech možných stran v předklonu nebo na kolenou. Právě tomuto pohybu se říká twerk.

Kde se vzal twerk?

Taneční prvek zvaný twerk pochází z Ameriky, kde byl jen součástí tanečního stylu dancehall. Ten přišel v 70. letech z Jamajky a uchytil se tu jako jeden z pouličních party tanců. Zhruba před 20 lety se z něj twerk vymanil a postupně se rozvinul v samostatný taneční styl. Nejde tedy o nic nového, ale přesto zažívá twerk největší boom právě teď v posledních letech a měsících, kdy ho proslavilo několik videoklipů světových celebrit. Dnes se již i u nás tento tanec učí v mnoha tanečních studiích a zúčastnit se lekcí mohou i začátečníci.

Jak twerking vypadá?

Twerking je jeden z nejprovokativnějších tanečních stylů a věnují se mu především ženy, i když pravidlem to není. Základem je pozice rozkročených nohou v podřepu a mírném předklonu. V té se provádějí ostré trhané pohyby boků a pohupování pánví nahoru a dolů, případně do stran, které má za následek potřásání zadkem. Záda jsou při tomto pohybu mírně prohnutá a horní polovina těla je co nejvíce v klidu. Stejně tak se twerkuje i v kleče na zemi, což působí ještě více sexy a provokativně. Středobodem cvičení je pořád vrtění zadkem, ale jsou do něj zapojeny i další taneční kroky a pohyby.

Pro koho je twerkování vhodné?

Twerk je fyzicky docela náročný a jeho cvičení je tedy nejen zábavou, ale také dobrým způsobem, jak tvarovat postavu. Zabrat dostanou především hýžďové svaly, na které je celkem často při cvičení zapomínáno. Pozadu ale nezůstanou ani břišní a zádové svaly a svaly na nohou. Twerking je vhodný pro každou ženu, nemá žádná věková ani jiná omezení. Na lekci potřebujete jen pohodlné oblečení a obuv, vhodné jsou i návleky nebo chrániče na kolena, většinou totiž bývá součástí lekcí i cvičení na nich. Jestliže si netroufáte zajít rovnou do tanečního centra, ale twerk vás láká, vyzkoušejte si ho doma. Na internetu najdete videa, pomocí nichž se naučíte základní postoj a pohyby při twerkování.

Twerk video – ukázka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..