Co jsou léčivé kameny a jak léčí?

Co jsou léčivé kameny a jak léčí?

Polodrahokami v dřevěné nádoběUž od dávných dob je drahým kamenům připisována zvláštní moc. Starověké kultury po celém tehdejším světě je uctívaly a využívaly jejich síly. Prach z těchto kamenů byl používán do léčivých tinktur a nošením šperků a talismanů z nich si naši předci zajišťovali štěstí a zdraví. V dnešní době je hodně lidí natolik racionálně založených, že se jim jen těžko věří v moc a sílu kamenů, přesto by je neměli zavrhovat. Pokud v jejich účinky uvěříte, mohou vám pomoci s fyzickými i psychickými potížemi, nebo vám mohou přinést rovnováhu a pomoci najít správný směr v životě.

Co jsou léčivé kameny?

Většinou jsou to polodrahokamy, kterým lidé připisují léčivou moc. Je jich celá řada a každý má trochu jiné účinky. Těmi nejznámějšími jsou například křišťál, jantar, achát, ametyst, růženín či tygří oko. Výběr konkrétního kamene záleží především na tom, co od něj čekáte a jaký konkrétní problém má léčit. Různé kameny se také hodí k různým znamením zvěrokruhu, pokud tedy chcete především podpořit své vrozené vlastnosti a schopnosti, volí se kameny podle tohoto.

Jak kameny léčí?

Léčení pomocí kamenů se nazývá litoterapie. Nejde však v žádném případě o náhradu za klasickou medicínu, je založeno na úplně jiném principu. Energie kamenů provokuje tělo k aktivaci vlastních léčebných procesů. Kameny jsou složeny z kmitajících atomů, jejichž pohyb jim dodává tu energii, kterou harmonizují naše tělo, odstraňují v něm energetické blokády a mírní zdravotní obtíže. Tato energie se dostává do našeho těla nervovými zakončeními prostřednictvím síly světla a vibrací barev. K jejímu přenosu stačí držet kameny v ruce nebo je přikládat na tělo.

Je třeba se o kameny nějak starat?

Důležité je kameny chránit před mechanickým poškozením. Noste kámen tak, aby nedocházelo k jeho poškrábání nebo nárazům. Také záření jako je rentgenové, silné sluneční nebo ultrafialové, a silná magnetická nebo elektrická pole mohou kámen poškodit a jeho moc tak oslabit. Pozor si dejte i na chemikálie a raději kámen sundejte i před koupelí nebo domácími pracemi. Kámen je vhodné po delším nošení omýt pod teplou proudící vodou a poté důkladně osušit bavlněnou látkou. Některé kameny se však musí pouze otírat vlhkým hadříkem, protože nesnáší kontakt s vodou, jsou jimi například tyrkys nebo malachit.

Co znamená kameny vybít a nabít?

S těmito slovními obraty se setkáte, pokud budete chtít kameny opravdu využívat ke své léčbě. Očistou a aktivací kameny totiž znovu připravíte na jejich úkol. Po umytí vodou je již kámen částečně vybit, to znamená, že se zbavil špatné energie, kterou nasál z našeho těla. Pro úplné vybití se používá několik způsobů. Nejlepší jsou hematitové valounky, do kterých se na noc kámen vloží. U některých druhů kamenů je možné použít solnou lázeň, kdy se ve 100 ml vody rozpustí 4,5 g mořské soli a kámen se do ní na den a noc ponoří. Pokud si ale nejste jisti, že to kámen zvládne, šetrnějším způsobem je uložení do hrubozrnné soli. Sůl ale není vhodná pro kameny, které jsou zasazené do nějakého materiálu. Pokud od kamene chcete, aby z vás kámen vysával špatnou energii, je po vybití připraven opět na nošení. Chcete-li, aby vám kámen naopak dodával pozitivní energii, je potřeba ho po vybití touto energií nabít. Nejčastěji se používá aktivace slunečním světlem, u citlivějších kamenů světlem měsíčním. O potřebách konkrétních kamenů se dají dohledat rozsáhlé informace.

Opravdu léčivé kameny fungují?

Moc kamenů je něco, co se nedá vědecky dokázat, a proto se najde mnoho odpůrců, kteří tvrdí, že je to všechno nesmysl. Stejně tak se najde ale početná skupina lidí, kterým kameny změnily život k lepšímu. Nejdůležitějším předpokladem k tomu, aby jste se mezi ně zařadili i vy, je víra. Pokud věříte v sílu kamene, který vás ochraňuje, vaše psychika dokáže zmobilizovat všechnu svou energii. Ať už jde tedy o placebo efekt, jak tvrdí tito odpůrci, nebo opravdu o léčivou sílu kamenů, důležitý je především výsledek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..