Co jsou to pivní lázně a proč jsou zdravé?

InfoUrčitě jste již slyšeli o tzv. pivních lázních. Dost dobře však nevíte, co si pod touto relaxační procedurou představit? Pak věnujte pozornost následujícím řádkům.

Pivní lázně v kostce

Podstatou procedury v pivních lázních je koupel v teplém pivu. Jenže tím to zpravidla nekončí. Většinou je návštěvník pivních lázní zásobován vychlazeným pivem během celé koupele. Mnohde po koupeli v pivě následuje ještě masáž, která relaxační zážitek ještě umocní. Uvolněné tělo je pak v mnoha pivních lázních možné přesunout do pivovarské restaurace, kde si návštěvník může vychutnat dobré jídlo a často i místní pivo. Součástí řady pivních lázní bývá totiž i minipivovar, kde vaří vlastní pivo. Najdou se i lázně, kde je možné zrealizovat také exkurzy po pivovaru.

Pivní lázně a zdraví

Pivní lázně mají mnoho pozitivních zdravotních účinků, především na pleť. Pivní kvasinky totiž dodávají pokožce řadu důležitých vitamínů, především vitamíny ze skupiny B. Takzvané chmelové mláto zas obrušuje zbytky odumřelé kůže, a tedy působí jako peeling. Teplo koupele zas roztahuje kožní póry, a tak se může kůže perfektně vyčistit. Po pobytu v pivních lázních tak bude vaše pokožka krásně vláčná.

Kůže však není jediným orgánem vašeho těla, který si pivní lázně užije. Svaly a klouby se v teplém pivu krásně prohřejí a uvolní, což může mít pozitivní vliv na jejich regeneraci. Dobré pivní lázně se navíc snaží vytvořit příjemnou a harmonickou atmosféru. Vedle těla si zde tedy odpočine i vaše napnutá mysl.

Cena pivních lázní

Jde-li o cenu, existují mezi pivními lázněmi poměrně velké rozdíly. Problém je ten, že v některých levnějších lázních se nebudete koupat v pivu, ale pouze v horké vodě s trochou pivní kosmetiky. Pořádná pivní lázeň, ve které je velký podíl piva, zkrátka něco stojí. Necháte-li se zlákat levnější nabídkou, spíše nepočítejte s dalšími doplňkovými službami v ceně.  Nebojte se tedy trochu si připlatit, protože pak se vám dostane nezapomenutelného zážitku, který si jistě brzy rádi zopakujete.

Přečtěte si dále o historii pivních lázní v magazínu Alkoholium.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..