Fungují biolampy?

Biolampy, které prodávají různé firmy, za ceny často překračující desítky tisíc korun mají mít na tělo různé, často až zázračné účinky. Vyjmenovávat je zde však nemá smysl. Otázkou je, jestli taková biolampa skutečně funguje?

Co je to vlastně biolamapa a jak funguje?

Biolampa není nic jiného, než nejčastěji halogenová žárovka, jejíž záření může být různě upravováno pomocí polarizačních filtrů a jiných pomůcek. Nehledejte zde však nic zázračného. Moderně pojmenované, jinak zcela obyčejné halogenové zářivky nejsou nic nového, koupit se dají běžně již několik desítek let.

Lampa funguje tak, že se léčené místo ovlivňuje světlem a teplem. Světlo v tomto případě má však minimální efekt. Nejvíce se u biolamp využívá tepelného záření. Proto se biolampy nejčastěji používají na prohřívání nosních dutin při nachlazení, nebo na prohřívání bolavých svalů, které se prohřátím lépe prokrvují a rychleji se tak regenerují.

Přestože mají biolampy jisté terapeutické účinky, nemá smysl kupovat žádné drahé přístroje a jejich doplňky. Rozdíl mezi biolampou za 1.000,-Kč a lampou za desítky tisíc není takřka žádný. Vyšší cena pouze umocňuje placebo efekt, který si můžete u sebe vyvolat, nic víc.

Světlo samozřejmě jinak má na člověka vliv. Toto světlo však nehledejte u biolamp. Jděte se raději ven prohřát na sluníčko a nezapomínejte na krém na opalování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..