Jak bezpečně vyčistit monitor nebo LCD televizi

Moderní monitory a televize nelze vyčistit stejně jako před dvaceti lety, kdy plocha obrazovek byla skleněná. Dnes se na to musí opatrněji, jinak si nenávratně poškodíte obrazovku, a to nikdo nechce. Vše co vám dále doporučujeme děláte na vlastní nebezpečí. 

První krok, než se pustíte do čištění monitoru, je vypnutí zařízení (televize/monitor) a následně jeho odpojení z elektrické sítě. Jednoduše vytáhněte napájecí kabel ze zásuvky. Odpojením od napájení chráníte zejména sebe. Nikdy nevíte, jestli nějak na monitor nevylijete vodu apod. Způsobů, jak zničit monitor a ohrozit sebe existuje nepřeberné množství.

Pokud se vám podaří monitor polít vodou, rozhodně ho nezapínejte do elektřiny. Pokuste se nenásilně vodu usušit a případně nechat monitor vyschnout den nebo dva. Ideální je také v těchto případech zavolat na pomoc někoho s elektro vzděláním, kdo monitor prohlídne.

Nejlépe bez chemie

Nejjednodušší způsob, jak umýt obrazovku spočívá v použití jemné papírové utěrky, která se lehce namočí do čisté vody. Použít samozřejmě můžete i speciální ubrousky na monitory, ale ty již něco stojí, takže pokud za ně nechcete utrácet nemusíte.

Lehce namočený ubrousek, stačí opravdu jen trošku, nebo případně speciální utěrku na monitory povrch obrazovky lehounce otíráme. Nikdy netlačte, jinak byste mohli poškodit LCD matrici, nebo povrch poškrábat.

V případě nějakých pevně uchycených nečistot můžete ubrousek trochu více namočit, ale rozhodně ne tak, aby z něj kapala voda.

To je vše. Při čistění nepoužívejte žádnou jinou chemii než vodu nebo speciální ubrousky na monitory, jinak si můžete poškodit povrch obrazovky. A netlačte, škrábanec se na povrchu udělá skutečně snadno a odstranit již nejde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..