Jak funguje proteinová dieta?

baculkaVelkým problémem dnešní doby je nadváha až obezita, kterou trpí velké množství lidí po celém světě. A není to problém jen z estetického, ale hlavně zdravotního hlediska. Kila navíc s sebou nesou mnoho potíží pro celý organizmus, od pohybového aparátu až po cévní a kardiovaskulární systém, a samozřejmě také psychické problémy souvisejí s nízkým sebevědomím a špatným hodnocením okolí. Spousta lidí se proto snaží přebytečných kilogramů zbavit, často však s nevelkými úspěchy. Vyzkoušeli jste už mnoho diet, ale žádná vám nevyhovovala nebo nepřinesla kýžený výsledek? Pak zkuste hit poslední doby, kterým je proteinová dieta.

Jak ketodieta funguje?

Tato dieta je založena na principu přirozené reakce těla na snížený přísun sacharidů. Náš organizmus potřebuje ke svému fungování tři základní zdroje energie, kterými jsou právě sacharidy, bílkoviny a tuky. Když se sníží příjem cukrů a také tuků, metabolizmus začne spalovat uložené tukové zásoby. Nejde jen o to, snížit tyto složky stravy, podstatný je současný vysoký příjem bílkovin, který zabrání spalování vlastních proteinových zásob, tedy svalové hmoty. Důležitá je též zvýšená konzumace vybraných druhů zeleniny. Přechod organizmu na spalování tuků místo nedostatkových sacharidů se nazývá ketóza, odtud pochází druhý často používaný název ketogenní dieta, nebo zkráceně ketodieta.

Jaké výhody má proteinová dieta?

Bavme se teď o dietě KetoDiet, ryze české značce proteinové diety pro muže i ženy. V první řadě je třeba zdůraznit její bezpečnost, při dodržování zásad s sebou nenese žádná rizika nedostatku živin. A pak samozřejmě skvělé výsledky. 3 kroky KetoDiet zajistí rychlé hubnutí, ale také celkový přechod k racionální stravě, který je podstatný pro udržení nové váhy. V prvním kroku se konzumují výhradně zdravá proteinová jídla a nápoje, jejich doplňkem je pouze vybraná zelenina. Ve druhém a třetím kroku se pak tato jídla postupně nahrazují běžnou variantou. Cílem je změnit dřívější zažitý způsob stravování ve vyvážený a nutričně bohatý jídelníček, a tím stabilizovat hmotnost na požadované váze. Mezi nesporné výhody KetoDiet patří snadná příprava a skvělá chuť jídel a nápojů, po kterých nebudete trpět pocitem hladu. Nemusíte počítat žádné kalorie, vše je připraveno přesně podle vašich potřeb. V potaz se berou samozřejmě takové okolnosti jako je rozdíl mezi pohlavími, jiný bude dietní plán pro ženy a jiný pro muže.

Jak dlouho dieta trvá?

To záleží na tom, kolik potřebujete zhubnout. Při redukci nadváhy do 8 kg trvá dietní plán 6 týdnů, od 8 do 15 kg jde o 9 týdnů a při nutnosti shodit více než 15 kg půjde o plán na 12 týdnů. Opravdu nebudete nijak trpět, naopak již po 3-4 dnech se dostaví příjemný efekt ketózy v podobě velmi dobré nálady.

Proteinová dieta KetoDiet je ověřená mnoha spokojenými lidmi, kteří s její pomocí konečně získali přijatelnou váhu a s ní i lepší a zdravější život. Výsledky, které začnou být patrné už po krátké době, jsou tou nejlepší motivací změnit i váš život, tak neváhejte a pusťte se do toho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..