Jak jednoduše dosahovat malých i velkých cílů?

Jak jednoduše dosahovat malých i velkých cílů?

zamysleny-muz-1-webSkutečný příběh ze života.

Ten den jsem seděl v práci naštvaný z rozchodu s Klárou a tupě civěl do monitoru počítače, který už zase po mě něco chtěl. Tentokrát počítač po mě chtěl, abych si změnil heslo. „Né, už zase!“ procedil jsem přes zuby a začal přemýšlet o tom, co tentokrát za hloupé heslo vymyslím. „Ach jo, kdo to má furt vymýšlet!“. Každé tři měsíce musím měnit heslo! Hrůza! Copak je to tak důležité?  A navíc, proč musí být heslo tak složité? Vsadím se, že se při vymýšlení složitosti hesel ajťáci museli tetelit radostí při pomyšlení na to, kolik lidí tentokrát naštvou. No co, něco vymyslím, a pak si to napíšu na papírek. Hihi. Ale pak jsem si na vzpomněl na to, co  mi naposledy říkal můj šéf. Říkal „dej si tam něco, co ti změní život“. No to zní zajímavě. Konec konců proč ne. Protože jsem v té době byl hodně naštvaný na Kláru, která mi utekla s nějakým hloupým údržbářem, tak jsem si jako heslo zvolil „Odpust@ji@1″. Takové heslo plně odpovídalo požadavkům na složitost a délku. Navíc tím, jak jsem ho denně musel neustále psát, tak po několika dnech došlo k tomu, že jsem Kláře, té nevěrnici, odpustil.

Po třech měsících jsem si opět znovu musel změnit heslo. V té době jsem chtěl jet na dovolenou do Thajska. Proto volba hesla byla jasná „Setri@na@Thajsko@1″. A co se nestalo, za krátkou dobu jsem měl našetřeno na mojí vysněnou dovolenou. Postupem času byla všechna má hesla volena tak, aby mi pomohla dosahovat jak malé, tak i velké cíle.

Má další hesla například byla:

  • Prestan@kourit@1
  • Zhubni@10@kilo@1
  • Navstiv@mamu@1
  • Nauc@se@spanelsky@1
  • Najdi@si@lepsi@praci@1

Jak ukazuje tento příběh, tak pokud si vnutíte nějakým způsobem to čeho chcete dosáhnout, je více než pravděpodobné, že toho dosáhneme. Tedy, používejte nucenou sebemotivaci, která váš mozek bude nutit přemýšlet nad nějakým problémem, který vás trápí. Krásný příklad je vidět v tomto příběhu. Zkuste si tedy změnit vaše heslo, na nějaké, které vás bude motivovat k nějakému činu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..