Jak na televizní a rozhlasové poplatky?

Jak na televizní a rozhlasové poplatky?

Pokud máte doma nebo ve firmě zařízení, které je schopné přijímat televizní nebo rádiový signál/data, což v podstatě splňujete, už je tím, že vlastníte chytrý mobilní telefon, tak musíte automaticky platit pravidelné poplatky. Je sice absurdní platit poplatky za televizi, v které je spousta teleshoppingu a reklam, ale to nic nemění na tom, že se poplatek platit musí.rozhlasove-poplatky

Poplatek se musí platit i v případě, že si platíte kabelovou nebo satelitní televizi.

Jediný případ, kdy nemusíte poplatky platit, je ten, že nevlastníte televizní a ani rádiový přijímač. V tom případě se o poplatky nestarejte. Pokud vás někdo vyzve k zaplacení poplatků, máte 30 dnů na to, abyste napsali prohlášení v kterém uvede, že žádný přijímač nevlastníte.

Poplatky také nemusíte platit, pokud váš měsíční příjem je pod 2,15 násobek životního minima. V tomto případě musíte požádat o výjimku. Pozor na to, že musíte o výjimku žádat každých půl roku, jinak se automaticky stanete plátci.

Jak se registrovat a platit poplatky?

Velmi jednoduše. Stačí navštívit níže uvedené webové stránky a zaregistrovat se. Registrací obdržíte variabilní symbol a účet, na který pravidelně budete posílat peníze. K platbě lze využít také SIPO, které si domluvíte na poště. Pokud však máte internetové bankovnictví, není nic jednoduššího, než si nastavit trvalý příkaz.

Po registraci si budete moci nahlížet na webu na vaše platby a nedoplatky.

televizni polatky vypis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..