Jak nastavit hlasitost hovoru v mobilním telefonu?

Mobil s Androidem od LG

Možná se to někomu může zdát jako banální záležitost nastavovat hlasitost reproduktoru mobilního telefonu, na to jsou přeci ta dvě tlačítka na boku přístroje, ale ono to zas tak banální není. Zejména když si uvědomíte, že pro různé typy zvuků lze nastavit různou hlasitost. Nicméně faktem je, že nastavení pro hlasitost reproduktoru při telefonování, nikde v systému není. Takže jak na to? Jak zvýšit hlasitost hovoru?

Nastavujeme hlasitost telefonování

Tip: jeden z důvodů proč si koupit kvalitnější mobil je fakt, že třeba Sony pomocí složitých algoritmů zvyšuje zvuku i jeho záznamu. Mimo to, komponenty v lepších mobilem jsou kvalitnější. Co se týče reproduktorů, jsou v levných mobilech jen taková „chrchlátka“.

Je to velmi snadné, nebudeme tedy zbytečně chodit kolem horké kaše. Ta tlačítka na boku, sloužící k nastavení hlasitosti slouží při telefonování k nastavení hlasitosti hovoru. Pokud tedy v momentě kdy s někým telefonujete špatně slyšíte, použijte tato dvě tlačítka je zvýšení či snížení hlasitosti hovoru. Pokud i tak špatně slyšíte hovor, můžete mít zanesený reproduktor, špatný signál, nebo protistrana může mít mikrofon telefonu v ne zrovna dobré stavu, případně okolí telefonu může porozumění ztěžovat.