Jak odstranit tetování?

Jak odstranit tetování?

tetované ruceNechat se tetovat nemusí být vždy úplně moc dobrý nápad. Tetování je trvalé, časem se promění v něco úplně jiného, jsou s ním spojená zdravotní rizika a někdy vás mohou přivést do komplikované životní situace. Nejčastěji s novým partnerem nebo zaměstnáním, ve kterém tetování může nadělat spoustu problémů. Nicméně nevěšte hlavu, nevhodné tetování lze do jisté míry odstranit.

Odstranění tetování jiným tetováním

Tetování lze někdy odstranit tak, že se překryje jiným tetováním. Má to však jistá omezení a ne každý tatér je ochotný tzv. cover, provést.

Laserové odstranění tetování

Jedná se pravděpodobně o nejčastější způsob odstraňování tetování. Doporučujeme tento zákrok podstupovat pouze u lékařů. A jak to vlastně funguje? Jednoduše. Laser zasahuje pigmentové částice, které rozbíjí na menší částečky. Ty následně bílé krvinky rozeznají jako cizí látku a z těla jí odstraní. Bohužel ne vždy se tetování odstraní. Problémy jsou s barevným tetováním. U těch dochází většinou jen ke zesvětlení. Nicméně laserové technologie se neustále vyvíjí, takže neházejte flintu do žita a kontaktujte plastického chirurga či dermatologa a poraďte se s ním.

Plastická operace

U menších tetování lze tetování vyříznout a kůži sešít. Po tetování vám pak zbude jen jizvička.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..