Jak otočit video?

Jak otočit video?

Ukážeme si dva velmi snadné způsoby, jak se dá otočit video, třeba nahrané z mobilu na výšku, a to jak v přehrávači, tak pak v populárním editoru videí Movie Maker. Pojďme si ukázat jak na to. O otáčení videa v mobilu se nebudeme zmiňovat, protože to každý video program v mobilu umí velmi snadno.

Otáčíme video v přehrávači videí

Pokud chcete video jen otočit při přehrávání, pak k tomu nejlépe využijte VLC player. Je to nejlepší přehrávač videí a je zcela zdarma. Po spuštění videa klikněte v menu na Nástroje – Efekty a filtry. Dále klikněte na záložku Efekty videa – Geometrie, zaklikněte Otočit a točte kolečkem dle potřeby dokud video nebude v poloze, kterou potřebujete.

VLC - otočení videa

Otáčíme video napořád v Movie Makeru

Pro permanentní otočení použijeme Movie Maker. Ten zvládne otevřít většinu běžných video souborů. Pokud ho nemáte, musíte si ho doinstalovat. Je součástí Windows Essentials balíčku a jde stáhnout zdarma. V programu klikněte na ikonu přidat videa a fotografie a vyberte své video, které chcete otáčet. Dále klikněte na ikonu otočit doleva, či doprava viz. obrázek. Video se tím otočí a následně klikněte na ikonu uložit film- doporučeno pro tento projekt. To je vše. Je to snadné a každý to zvládne.

Otočení videa v Movie Makeru

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..