Jak poslat velký objem dat?

Jak poslat velký objem dat?

binární kouleMalý soubor poslat je snadné. Většinou soubory do několika málo desítek megabajtů zvládne každý emailový program či web. Chcete-li však poslat několika-gigabajtový soubor, pak máte docela problém. Pojďme si ukázat jak se s tím poprat.

Nejjednodušší cesta je ta nejlepší

Jsme v ČR a zde fungují file sharingové služby jako je Uložto, Hellspy, Letecká pošta a jim podobné. Všechny jsou velmi jednoduché na používání a mají i několik málo jednoduchých ochranných mechanizmů. Můžete přes ně poslat i docela velké objemy dat, což platí o prvních dvou zmíněných. No a jsou zdarma.

Pokud vám tyto nevyhovují, pak jsou tu zahraniční služby jako je Dropbox, Microsoft OneDrive, Google Drive, Amazon Cloud Drive aj. Tyto služby jsou jen částečně nebo vůbec zdarma, takže si budete muset pravděpodobně připlatit, nicméně všechny nabízí vysoký komfort správy souborů, aplikace pro mobilní telefony aj. technologické vymoženosti.

Než něco někam budete posílat

Před odesláním souborů doporučujeme data zkomprimovat ZIPem, nebo RARem. Jednak se tím objem dat zmenší no a pak také si můžete svá data v archivačních programech ochránit heslem. Zabráníte tak cizím lidem dostat se k datům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..