Jak poznat zralé mango?

Jak poznat zralé mango?

Spousta exotického ovoce je k nám dovážena v nezralém stavu, aby přežila tu náročnou cestu, která opravdu díky super-složité logistice může být neskutečně dlouhá. Proto se podobně jako s nezralým avokádem, můžeme setkat úplně běžně i s nezralým mangem. Bohužel na nezralém ovoci si moc nepochutnáte ani tehdy, když ho necháte doma „dojít“. Takže, jak v obchodě poznat opravdu zralé mango?

mango

Jediný opravdu fungující návod

Přestože můžete mít štěstí a na zralejší kousek v obchodě narazit, je spíše pravděpodobnější, že narazíte na nezralý kus. Pokud tomu chcete předejít a pochutnat si na šťavnatém mangu, pak si kupujte jedině takové kusy, které jsou označeny jako zralé. Zpravidla bývají po jednom či dvou kusech zabalené a na obalu mají uvedené označení „zralé“. Jedině od těchto můžete očekávat lahodnou chuť. Bohužel si za takového výběrové kousky dost připlatíte. 40 Kč i víc za jeden kousek není nic neobvyklého.

Pseudo rady

Podle slupky zralost moc nepoznáte. Můžete plod „pomačkat“ a je-li měkký, pozor ne seschlý, pak je pravděpodobnější, že bude zralejší, nebo také více promačkaný od jiných lidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..