Jak se zbavit octomilek

Jak se zbavit octomilek

octomilka-w
Licence: CC BY-SA 2.5, Autor: André Karwath

Octomilky jsou žluté, červené nebo také černé malé mušky, které mohou v domácnostech být velmi nepříjemným společníkem. Pojďme se povídat na to, jak se jich zbavit.

Popravdě moc způsobů jak se zbavit octomilek není. Předně je nutné zjistit, co je jejich zdrojem. Nejčastěji je to nějaká zkažená potravina, třeba brambory, nebo také jen obyčejný nevynesený koš, v kterém delší dobu hnije ovoce, které tyto mušky mají velmi rády. Ne nadarmo se někdy octomilkám přezdívá bordel mouchy – signalizují totiž výskyt „něčeho zkaženého“. Takže jak bylo řečeno, je potřeba zjistit kde se líhnou (odkud vylétávají) a dané místo pořádně vyčistit, souběžně s tím vždy radši vyneste i koš. Někdy je celkem problém zjistit kde se líhnou, takže vytrvejte.

Protože, octomilky létají pomalu, tak jich velkou část můžete pozabíjet rukou, nebo plácačkou. V praxi se osvědčilo chytat mušky mokrou rukou. Za hodinu jich můžete takto pochytat třeba i sto, takže to určitě vyzkoušejte. Klasická mucholapka je také použitelná. Pokud chcete použít Biolit, tak můžete, ale moc to nedoporučuji protože se octomilky nejčastěji objevují v místnostech s jídlem. Zpravidla bohatě postačí, když zlikvidujete místo kde se líhnou, a pak je rukou pochytáte. Do týdne pak vymizí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..