Jak se zbavit rezervace updatu Windows 10?

Jak se zbavit rezervace updatu Windows 10?

Rezervace Windows 10Ještě před vypuštěním Windows 10 vydal Microsoft poněkud kontroverzní update, který je více než updatem spíše reklamou na Windows 10. Problém je v tom, že Microsoft tímto updatem naštval docela dost lidí, protože sám uvádí, že rezervace W10 nejsou potřeba, přestože vydává program na jejich rezervaci, který ještě k tomu není možné běžně ukončit. A přestože tento program nic špatného nedělá, naštval dost lidí a došlo to až tak daleko, že někteří tento update považují za adware. Ono se není čemu divit, málo kdo je rád, když se mu v počítači objeví v notifikačním panelu ikona programu, který nechtěli a který ještě k tomu nejde jednoduše ukončit.

Jak se zbavit rezervace upgradu?

Za otravnou rezervací stojí update KB3035583, v které je spouštěcí soubor GWX.exe. A jak se ho zbavit? Velmi jednoduše. Zmáčkněte Win klávesu a napište Update. Následně se vám zobrazí v menu Windows Update, který spusťte. V otevřeném WU klikněte v levé části na Zobrazit historii aktualizací. Zde v pravém horním rohu klikněte na Nainstalované aktualizace. V otevřeném seznamu aktualizací najděte inkriminovanou KB3035583 (lze použít vyhledávání v pravém horním roku) a klikněte na ní levým tlačítkem a vyberte Odinstalovat. Pokud zde aktualizaci nevidíte, chvilku počkejte. Zejména na pomalejších počítačích chvíli trvá, než Windows zobrazí všechny nainstalované aktualizace.

Jak zabránit opětovné instalaci?

Samotnou odinstalací to nekončí. Windows Update by vám při příští kontrole aktualizací opět tento program nainstaloval. Co s tím? Předně musíte si pohlídat aktualizace. Spusťte ručně aktualizační program (win klávesa, napsat update, program spustit a dát vyhledání aktualizací) a jakmile vám nabídne dostupné aktualizace, klikněte v seznamu nabízených aktualizací pravým tlačítkem na KB3035583 a vyberte skrýt aktualizaci. Tím dosáhnete toho, že se aktualizace bude příště ignorovat.

Máte-li dotaz, klidně se ptejte v komentářích pod článkem.