Jak pečovat o vousy?

Jak pečovat o vousy?

Zamyšlený vousatý mužVousy jsou mužskou pýchou, o kterou je potřeba se správně starat. Není na tom nic těžkého, ale určité elementární znalosti jsou potřeba. A na to se v tomto článku zaměříme.

Péče o vousy se komplikuje s jejich délkou. Krátké totiž stačí zastřihnout pomocí zastřihovače vousů, který budete mít nastavený na požadovanou délku a to je v podstatě vše. Pak snad jen holícím strojkem oholíte vousy, které rostou tam kde nechcete a máte vystaráno. Chcete-li však delší mužnější vousy, pak začíná ta trocha alchymie, kterou je potřeba zvládnout. Delší vousy je totiž potřeba jak zastřihávat pomocí nůžek, nebo elektrického holícího strojku, což je pohodlnější, tak i o vousy dále pečovat. Například knír pod nosem často bývá poměrně neposedný a je potřeba jej upravit tak, aby všechny vousy byly v tom správném směru. Není totiž hezké, když jde každý vous jinam. Toho můžete dosáhnou buď tak, že odstávající vousy odstřihnete, nebo je navoskujete. Vosk na vousy spolu s kartáčkem na vousy se totiž používá k jejich usměrnění. Dále pak samotný plnovous. Ten je potřeba jak jednou za 14 dní zastřihávat do požadovaného tvaru, tak také třeba i promazávat olejíčkem, který vousy zjemní. Pokud patříte mezi muže, kteří se o svůj vous pečlivě starají, tak určitě vyzkoušejte pomádu na vousy (pro získání lepšího vzhledu), kondicionér na vousy (aby se dobře vyčesávaly), balzám na vousy (zmírňuje svědění) nebo třeba mýdlo na vousy (i vousy je potřeba umývat). Sehnat tyto mužské doplňky u nás je docela problém. Zkusit můžete třeba e-shop upravse.cz, kde najdete luxusní produkty, které vám s péčí o vousy pomohou. Pokud však nepatříte mezi lumbersexuály, tak si bohatě vystačíte s elektrickým holícím strojkem.

Video o tom, jak zastřihávat vousy. Je sice anglicky, ale to vůbec nevadí. V krátkosti vystihuje úplně vše co zcela postačí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..