Jak se zbavit tmavých kruhů pod očima?

ŽenaStrávili jste celou noc na divokém večírku a ráno se zděšeně díváte do zrcadla na černé kruhy, které se vám vytvořily pod očima? Nezoufejte, určitě se jich s pomocí pár triků zbavíte. Bohužel ale ne všichni mají to štěstí, že se jim tato „ozdoba“ vytvoří jen po takové noční akci. Co se dá proti kruhům pod očima dělat a jak se jich zbavit?

Kde jsou příčiny tvorby tmavých kruhů?

Pokud je to jen výjimečný stav po dlouhém ponocování, je příčina jasná a kruhy jsou jen krátkodobým problémem. Některým lidem, tedy především ženám, protože právě ty na kruhy pod očima trpí v daleko větší míře než muži, se ale kruhy dělají celkem pravidelně a nechtějí jen tak lehce zmizet. Častou příčinou, se kterou se bohužel nedá moc dělat, je dědičnost. Trpí-li maminka tmavými kruhy pod očima, s velkou pravděpodobností budou trápit i její dceru. Také stres, vyčerpání a chronická únava je dalším důvodem k nevzhledným kruhům. S tím se již pracovat dá, chce to však celkem podstatnou změnu životního stylu. Jejich vznik může ovlivnit i přílišné namáhání očí, silné působení slunečních paprsků, mezi příčiny se řadí i nedostatečný pitný režim, přemíra soli v jídelníčku a naopak málo ovoce a zeleniny, tedy vitamínů. Zdravý jídelníček a vůbec životní styl je i v tomto případě velmi důležitý.

Jak se kruhů zbavit domácími prostředky?

Existuje několik doporučení, které pomohou zklidnit oční okolí a zlepšit vzhled kruhů. Nejjednodušším způsobem, který působí i na otoky a zarudnutí, jsou omyté plátky okurky přiložené na zavřené oči, které pokožku osvěží. Stejně tak se aplikují i sáčky heřmánkového čaje. Zalijte dva sáčky horkou vodou a poté nechte čaj vychladnout. Studené čajové sáčky poté přiložte na oči a nechte několik minut působit. Heřmánek má zklidňující účinky a pomůže zregenerovat unavenou pokožku. Vyzkoušet můžete i sáčky černého čaje. Další domácí radou je přiložení vychlazených lžiček na kruhy nebo opláchnutí ledovou vodou s čerstvě vymačkanou citrónovou šťávou, tady ale pozor na to, abyste měli opravdu dobře zavřené oči, jinak to bude dost nepříjemné. Samozřejmostí by pak měl být dostatek kvalitního spánku, správný pitný režim a zdravý jídelníček plný vitamínů.

Čím kruhy zamaskovat?

Skvělým pomocníkem je v tomto případě korektor, který by měl být o odstín světlejší než je vaše barva pleti. Pokud se vám objevují namodralé kruhy pod očima, je ideální korektor se žlutým barevným nádechem, hnědé nebo žluté kruhy pak zamaskuje broskvový korektor. Korektor je potřeba do pleti důkladně vklepat a poté použít make-up a pudr. Takto budou kruhy téměř neviditelné.

Nic vám na kruhy nezabírá, i když se snažíte dost spát a žít zdravě? Pak zamiřte raději k lékaři, pokud jsou kruhy opravdu výrazné a nechtějí se vzdát. Mohou totiž signalizovat i nějakou vážnější nemoc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..