Jak vydělat peníze bez podvodu

Jak vydělat peníze bez podvodu

Pracovní nářadíVětšina z nás si chce vydělat peníze. Jsou k životu prostě potřeba. Jenže, jak si peníze vydělat tak, abyste přitom současně nenaletěli nějakému tomu podvodníkovi? No možná, že to není zas až takový problém. Pojďme se na to podívat a ukázat si pár doporučení.

Jak se nenechat napálit?

V jednoduchosti řečeno, nechcete-li sednout na lep nějakému podvodníkovi a nebo se sami nestát součástí nějakého podvodu, pak vždy shánějte práci od seriózní zavedené firmy. Ano vím, i takové firmy se často dopouští různých podvodů a všelijak obchází zákon, ale máte u nich přeci jen o trochu menší šanci, že na něco takového narazíte. Pravidlo číslo jedna tedy je: brát nabídky od ověřených firem.

Před odpovědí na inzerát je potřeba si na internetu vybranou firmu nějak „proklepnout“. Není to nic složitého. Stačí do vyhledávače zadat: název firmy a „podvod“. To by mělo stačit k tomu, abyste odhalili ty největší podvodníky. Zkusit můžete také vyhledat: název firmy a „zkušenosti“. Není od věci si také prohlédnout různé rejstříky dlužníků. Pár webových stránek nabízí základní vyhledávání v rejstřících zdarma, nebo za malý poplatek. Jinak řečeno, kupované ojeté auto si také prověříte, že. Tak proč ne firmu? Pravidlo číslo dvě tedy zní: důvěřuj, ale prověřuj.

V neposlední řadě, se snažte vyhýbat nabídkám na práci, které slibují snadné a rychlé výdělky. To je téměř vždy záruka nějakého podvodu. Až na pár výjimek, je to totiž naprostá hloupost. Pravidla kapitalizmu jsou totiž velmi snadná. Maximalizovat zisky a minimalizovat náklady. Takže nečekejte, že vám někdo bude jen tak nabízet snadný výdělek. Výjimka potvrzuje pravidlo, takže je možné, že budete mít štěstí, ale je to málo pravděpodobné.

Hledáte-li klasickou práci, pak doporučujeme začít na webu PráceNásBaví.cz, kde se dozvíte hodně cenných informací.

Zkuste řemeslné podnikání

Současná doba poměrně dost nahrává řemeslníkům. Proč? Protože žijeme v době kdy vystudovaná střední škola nic neznamená a pologramotných lidí s tituly jsou přeplněné ulice. No a na takové stará dobrá řemesla se zapomíná. Například řemesla jako je kominík, elektrikář, truhlář, automechanik, kovář, zahradník a mnohé jiné jsou u nás na ústupu, jako by to byla nějaká nemoc, která se musí vyhladit. Přitom šikovný řemeslník si dnes sám na sebe může vydělávat velmi slušné peníze. Krásným příkladem jsou kominíci. Je jich nedostatek a tak si mohou diktovat ceny. Podmínkou je však být velmi šikovným řemeslníkem. I když i ti průměrní si díky nedostatku řemeslníků mohou slušně vydělat. Než se však případně pustíte do nějakého řemesla, nejdříve si ujasněte, co vás vlastně baví, protože jen to co vás baví, vás bude slušně živit, protože v tom budete mít snahu být lepší něž konkurence.

Podnikejte/pracujte na internetu

Nikdy v dějinách lidstva nebylo snazší vydělávat peníze bez toho, abyste museli vytáhnout paty z domu. Má to však jeden háček, musíte něco umět. Někdo se specializuje na psaní článků za peníze, někdo na grafiku, jiný zase dělá webové stránky, někdo má úspěšný blog, někdo si vydělává hraním počítačových her, jiný dělá různé skopičiny, které nahrává na YouTube a říká si VBloger, další je pak specialista na Facebook, kde do svých příspěvků vkládá reklamy, někdo se zas specializuje na aukce na Aukru (levně koupit/draze prodat) apod.

V ČR je docela dost oblíbené provozování e-shopů, což není nic složitého. E-shop si lze pronajmout a za hodinku začít prodávat. A co prodávat? Takřka cokoliv. Můžete něco vyrobit a prodávat v e-shopu, nebo koupit zajímavé zboží v zahraničí apod. Když si uvědomíte, že v rámci EU je dovoz zboží téměř naprosto bez problémů, pak opravdu není problém najít něco zajímavého a dovážet to k nám. I mimo EU to není marné. Například taková Čína, která dnes snad již jako standard, nabízí dopravu zdarma po celém světě, je docela dost obchodníky oblíbená (Jak nakupovat v Číně).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..