Jak zazálohovat profily uživatelů ve Windows 10?

Jak zazálohovat profily uživatelů ve Windows 10?

Windows 10 s sebou přinesl kromě několika pozitivních změn i několik nepříjemných překvapení. Jedním z mála nemilých překvapení je absence nástroje na migraci profilu uživatelů, který dokázal ušetřiti opravdu hodně práce a času. Bohužel Windows 10 nic takového nemají, avšak naštěstí se i tak profily dají zazálohovat. Musíte si však poradit trochu jinak.

Zálohujeme profily uživatelů pomocí nástroje obsaženého ve Windows 10

V desítkách je nástroj, který je docela podivně pojmenovaný jako „Zálohování a obnovení (Windows 7)“, který tento úkol také zvládne. Z názvu vyplývá, že není určen pro Windows 10, avšak je tu a funguje, takže ho budeme používat. Microsoft se nás asi snaží donutit používat cloudové uložiště OneDrive jako nástroj pro zálohování profilu, ale jak předpokládám, bude ho využívat jen malá hrstka lidí. Každopádně spusťte tento podivně pojmenovaný program.

  • zmáčkněte Win klávesu, napište zálohování a pusťte uvedený program
  • klikněte na Nastavit zálohování
  • vyberte kam uložit zálohu. Pokud nemáte externí disk nebo možnost zálohovat po síti, vyberte „Uložit v síti“ a vytvořte na disku C: adresář Záloha. V dalším kroku jako síťovou cestu uveďte \\127.0.0.1\c$\Záloha a vyplňte přihlašovací údaje (je jedno jaké, třeba i nesmysl, Windows to v tomto případě neověřuje). Data se pak uloží normálně na lokální disk do adresáře Záloha. A klikněte na tlačítko Další.
  • Dále je potřeba vybrat položku „nechat rozhodnout mě“ a opět klikněte na tlačítko Další.
  • Nyní vyberte všechny profily, které chcete zálohovat a „odklikněte“ Zahrnout bitovou kopii systému, která nás nyní nezajímá. Opět klikněte na tlačítko další.
  • V posledním kroku zkontrolujte vybranou zálohu a klikněte na „Uložit nastavení a spustit zálohování“.

Pokud to tak ještě nemáte, tak po dokončení zálohování data uložte na bezpečné místo (pro přístup do adresáře se zálohou jsou vyžadována administrátorská práva). Obnova pak probíhá tak, že kliknete na „Vybrat jinou zálohu pro obnovení souborů“ a krok za krokem projdete průvodcem.

Máte-li někdo lepší řešení, podělte se s námi o něm v diskuzi.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..