Jak zachránit utopený mobilní telefon?

Snad úplně každý, čas od času, někdy utopí nějakou tu elektroniku. V dnešní době nejčastěji mobilní telefon. Například stačí ve vaně poslouchat písničky z mobilu, v nestřežené chvíli do mobilu šťouchnout, nebo trhnout za sluchátka a mobil je ve vodě.

Pamatujte: vysušit mobil je možné, a pokud budete dostatečně vytrvalí a nebudete dělat nějaké nepřístojnosti, mobil na 95% zprovozníte. Samozřejmě že záleží na době, po kterou byl ve vodě. Čím déle byl mobil utopený, tím je menší šance na jeho opětovné zprovoznění. Také záleží na stupni znečištění vody.

Jak NE usušit mobil?

Než začneme zapomeňte na sušení mobilu v mikrovlnné nebo jiné troubě! Stejně tak nedoporučujeme vysušovat mobil fénem. Horký vzduch z fénu by mohl poškodit elektroniku.

Jak usušit mobil?

  1. základem je okamžité vyndání telefonu z vody
  2. telefon ihned vypněte
  3. jde-li to, vyndejte z telefonu baterii, SIM kartu, případně paměťovou kartu. Tyto komponenty můžete jednoduše usušit utěrkou. Paměťovou kartu položte na papír na teplém místě a nechte alespoň hodinu sušit – pozor na teplotu, nestrkejte žádnou z komponent na místo s teplotou vyšší než 50°C
  4. samotný telefon, pak ručně usušte v utěrce, nebo pomocí jiného savého materiálu
  5. v poslední fázi je potřeba z mobilu dostat vodu a vlhkost. To se udělá tak, že se mobil vloží/zabalí do nějakého materiálu, který je schopný z něj vlhkost dostat. Pokud máte doma silikagelové kuličky proti vlhkosti, neváhejte ani minutu. Kuličky nasypte do uzavíratelné nádoby (dóza, sklenice) a nechte dva dny sušit. Pokud tyto kuličky nemáte, můžete použít suchou rýži, do které se mobil zahrabe. Po pečlivém uzavření nádoby je pak potřeba opět počkat zhruba 2-3 dny, než rýže veškerou vlhkost z mobilu vytáhne. Pokud rýži nemáte, můžete mobil zabalit do novinového papíru, který také umí vlhkost pohlcovat. V tomto případě nezapomeňte jednou za den vyměnit papír za suchý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..