Jak zdarma překonvertovat dokument do PDF?

PDF se stalo určitým standardem při výměně různých elektronických dokumentů, mimo to se v tomto formátu publikují třeba i e-knihy apod. Bohužel operační systémy standardně PDF dokumenty dělat nemusí, takže si musíme pomoci nějakým programem.

Pokud používáte Microsoft Office 2010 a novější, stačí, když svůj otevřený dokument jednoduše dáte uložit jako PDF soubor. Pokud MS Office nemáte, tak vám doporučujeme si nainstalovat velmi šikovný program PDFCreator, který je zcela zdarma, a v novějších verzích umí i češtinu. program funguje tak, že vám do systému přidá virtuální tiskárnu, která se jmenuje PDFCreator. Otevřený libovolný dokument pak stačí jednoduše vytisknout do této virtuální tiskárny. Při tisku dokumentu se vám otevře formulář, ve kterém si zvolíte kam dokument uložit a jak se bude jmenovat. Dále pak kliknete na tlačítko uložit a to je vše. Dokument se pak zpravidla automaticky otevře ve vašem PDF prohlížeči.

Tip: Nezapomeňte při instalaci odkliknout, případně nesouhlasit s instalací různých lištiček a dalších nezajímavých programů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..