Jak zjistit hladinu cukru v krvi?

Jak zjistit hladinu cukru v krvi?

glukometr

Zjistit hladinu cukru v krvi, dnes není žádný problém. V následujícím textu vám ukážeme tři způsoby, jak na to.

Tři možnosti jak změřit hladinu cukru v krvi

  • Pořiďte si glukometr. Je to jednoduchý přístroj na domácí měření hladiny cukru. Pořídit lze v lékárně, nebo levněji na internetu.
  • Můžete si dojít ke svému obvodnímu lékaři, který vám na počkání cukr změří.
  • Jako poslední možnost se nabízí návštěva odběrného místa, na kterém vám na požádání udělají test na cukr. Jedná se o vyšetření na vlastní žádost. Počítejte s tím, že vás to něco málo bude stát.

V dřívějších dobách se přítomnost cukru v krvi testovala pomocí moči. Pokud máte cukrovku, máte sladší moč.

Jaký glukometr koupit?

Nabídka glukometrů se pořád mění. Nemá tedy smysl zde uvádět žádné konkrétní názvy. Snad jen to, že není moudré kupovat ty nejlevnější. Velmi špatně se s nimi pracuje. Ty lepší glukometry začínají na částce pohybující se kolem tisíce korun. Jsou rychlé a mají snadnou obsluhu. Často také nabízí možnost ukládání naměřených hodnot v počítači ve speciálním programu, který poskytuje i doplňující údaje a pomáhá s vyhodnocováním naměřených hodnot.

Věděli jste, že na odběrných místech vám na vaší žádost udělají jakékoliv z nabízených vyšetření a bez doporučení lékaře? Jediný problém je, že si to musíte zaplatit.

Jak používat glukometr?

Velmi snadno. S glukometrem dostanete testovací proužky a vystřelovací jehlu. Jehlou se píchnete do prstu. Zmáčknete ho a vytlačíte kapičku krve. Krev necháte nasát testovací proužek, který se následně zavede do příslušné štěrbiny v glukometru. Ten pak změří hodnotu cukru a zobrazí ji na displeji.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..