Jak zjistit, kdo má trvalé bydliště ve vašem domě nebo bytě?

Jak zjistit, kdo má trvalé bydliště ve vašem domě nebo bytě?

byt, pokoj

S ohledem na všemožné potencionální komplikace s nežádoucím trvalým pobytem, je dost doporučeno, vědět, kdo má ve vaší nemovitosti trvalý pobyt. Jinak se vám může stát, že vám na dveře zaklepe exekutor a bude chtít zabavovat majetek a vy mu jen s obtížemi budete prokazovat, že jste nemovitost před léty koupili a že původní majitele zde již nebydlí a jejich adresa je tedy špatná. Tohle je docela častý problém při prodeji nemovitosti, na který se zapomíná. Bohužel zapomínají na něj i realitní kanceláře. Dochází tak k situacím, kdy nezbedný syn odejde od rodičů nicméně neohlásí/nepřehlásí si trvalý pobyt. Po čase se byt prodá, ale syn má stále v evidenci obyvatel starou adresu. Sice právně již platná není, ale když si bude brát třeba v bance půjčku, nebude banka adresu ověřovat. Pokud nastanou problémy, půjdou na tuto adresu. Faktem zůstává, že ten co si trvalou adresu nezměnil o tom vědomě ví.

Pokud jste majitel nemovitosti, máte právo zjistit, kdo má u vás trvalý pobyt. A jak na to? Jednoduše. Musíte si dojít na váš příslušný obecní úřad, kde v oddělení evidence obyvatel požádáte o výpis jmen s trvalým bydlištěm na vaší adrese. Jednoduché, že. No tak jednoduché to není. Totiž, některé evidence evidují jen jména a adresu a ne číslo bytu. Jiné zas ano. Tedy vy musíte požádat úřad asi takto: Bydlí na adrese V zátiší 999, Praha 5, Karel Vonásek? To je vše. Není potřeba vyplňovat žádné formuláře. Prostě přijdete, prokážete svou totožnost a zeptáte se.

Zdroj:
Image by Ferenc Keresi from Pixabay

2 thoughts on “Jak zjistit, kdo má trvalé bydliště ve vašem domě nebo bytě?

  1. [Příspěvek editován administrátorem – osobní informace] dobrý den, nevím kam se mám už obrátit. hledám jednu osobu už přes policii přes úřady a nic.jmenuje se J…..v V….ý 19…podvodník.připravil mě o peníze a přes úřady a policii nic nemám v ruce. potřebovala bych zjistit jeho trvalý bydliště abych mohla po něm vymáhat dluhy .a nikdo mi nemůže pomoc v tomto případě .tak se obracím na vás o pomoc .jak mám zjistit trvalé bydliště osoby jménem J……v V…ý 19…Pracoval v Po……. H… na Pankráci Praha. děkuji za informace. jana.

    1. Dobrý den, to je těžké, nevím co vše jste kromě uvedeného již podnikla. Zkuste se poptat v uvedené restauraci. Prohledat sociální sítě, nebo si třeba najmout soukromého detektiva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..