Jak zkopírovat pouze adresáře bez souborů

Jak zkopírovat pouze adresáře bez souborů

Počítačové adresářeČas od času je potřeba překopírovat pouze adresářovou strukturu adresáře. Přestože to většina programů jako Total Commander umí, tak pokud nevíte jak na to, budete s tím mít docela problém. Proto se na tuto problematiku podíváme a ukážeme si, jako v Total Commanderu a ve Windows kopírovat pouze adresáře.

Kopírování adresářů v Total Commanderu

Kopírování v TC je poměrně primitivní, avšak pro mnohé účely plně postačující. V TC vyberte adresáře, které chcete zkopírovat a pak zmáčkněte klasicky klávesu F5. V dialogovém okně pak do políčka „Only files of this type“, česky pak „Pouze soubory tohoto typu“, zadejte nějaké nesmysly třeba HKJHDG5456df4s. Tím řeknete TC, aby vše normálně kopíroval, tj. adresáře, a hledal neexistující soubory. Výsledkem bude zkopírovaná celá adresářová struktura.

Kopírování adresářů ve Windows

Windows má jeden velmi šikovný příkaz s názvem XCOPY. Ten umí oproti TC o mnoho věcí navíc, tudíž i kopírování adresářové struktury. To se dělá následovně viz. příklad níže. Za zdrojový a cílový adresář si samozřejmě dosaďte vaše adresáře.

xcopy /t /e c:\zdrojovy_adresar d:\cilovy_adresar.

Nevýhodou xcopy, je nepochopitelné omezení délky cesty na 256 znaků. Tuto délku bohužel není nikterak složité překročit. Jakmile k tomu dojde, tak xcopy je ukončeno s chybou Insufficient Memory.

Alternativní programy pro kopírování

Pokud vám uvedené programy nevyhovují může místo nic použít RoboCopy (součást Windows Resource Kit), nebo XXCOPY.