Jaké použít hnojivo na papriky?

Jaké použít hnojivo na papriky?

paprikyPapriky u nás patří mezi velmi často pěstovanou zeleninu, která nejen chutná, ale je také bohatá na tolik potřebný vitamín C a mnoho dalších důležitých látek. Pokud jste se do pěstování paprik pustili, určitě budete chtít vědět, jak se takové papriky vlastně mají hnojit.

Než začnete hnojit

Pamatujte, že papriky mají dlouhou vegetační dobu (5 – 6 měsíců), a také jsou velmi náročné na teplo, světlo a dostatek vody (pozor na přelívání). Proto, jsou papriky nejčastěji pěstované ve sklenících nebo fóliovnících, kde není problém po většinu roku zajistit dostatek tepla a vláhy. Pozor si také dejte na průvan a stín, který zastavuje jejich růst. Samozřejmě, že si můžete papriky pěstovat klidně i doma na balkóně, avšak nečekejte takové výsledky, jak při použití fóliovníku. Na druhou stranu, pokud jste dostatečně šikovní, tak si můžete takový jednoduchý malý fóliovník doma sami postavit. Není na tom nic složitého.

Hnojivo na papriky

Hnojení není nikterak složité. Použít můžete obecná hnojiva na zeleninu, nebo přímo specializovaná hnojiva na papriky. Z běžných můžete použít velmi oblíbený kravský hnůj, který se před vysazením zadělá do půdy (lze koupit granulovaný). Z kupovaných hnojiv pak není důvod použít starý osvědčený Cererit. Pokud chcete vyzkoušet nějaké jiné hnojivo, pak nezapomeňte, že hnojivo musí mít zachován poměr základních látek draslík : dusík : fosfor v poměru  8 : 4 : 2.

Tip: růst mladé rostlinky nastartujete nejlépe tak, že ze začátku budete přihnojovat pomocí kapalných hnojiv, která se aplikují na listy rostliny. Zkusit můžete univerzální hnojivo Kristalon Start, které způsobuje především nárůst zelené hmoty rostliny. Jak již bylo zmíněno, toto hnojivo je univerzální, takže ho můžete použít i na další zeleninu, ovoce nebo také na pokojové rostliny. Jakmile rostlinka začne kvést, pak je potřeba změnit hnojivo na Kristalon Plod a Květ. Jako hnojivo ve formě zálivky se doporučuje použít hojně používaný Vitality Komplex.

Tip pro domácí pěstování: Ideální pro domácí pěstování je paprika Hamík, která má malé oranžové plody bez semen a je sladká. Všichni si jí jistě zamilují.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..