Kdy a jak si udělat těhotenský test?

Kdy a jak si udělat těhotenský test?

Dva pozitivní těhotenské testyPřestože ceny těhotenských testů jsou velmi nízké a v zásadě není problém si je dělat každý den, tak chcete-li opravdu vědět, jak na tom jste, musíte chvíli počkat.

Kdy udělat těhotenský test?

Běžně se těhotenské testy dělají den po očekávaném termínu menstruace. V tuto dobu by již mělo být možné těhotenství detekovat, avšak není to tak snadné. Pro nejranější testování, potřebujete velmi citlivý těhotenský test. V lékárně je tedy potřeba koupit co nejcitlivější test. Také se často doporučuje koupit si testy od více výrobců, aby se zabránilo falešně pozitivním výsledkům.

Pro ty nejvíce nedočkavé

Pokud nevydržíte čekat, můžete si zakoupit nějaký z digitálních těhotenských testů, jenž se řadí mezi ty nejcitlivější ze všech. Takový test vám může ukázat pozitivní těhotenství i několik málo dní před menstruací. Nicméně připravte se na to, že je docela drahý. Cena se pohybuje kolem dvě stě korun, většinou však více.

Jak si udělat těhotenský test?

Klasické počůrání lakmusového papírku těhotenského testu na záchodě, které znáte z televize, nepatří mezi nejlepší způsob, jak si těhotenství ověřit. Nejlepší je, ranní moč načůrat do kalíšku, do kterého následně test ponoříte. Pozor na to, že výrobce na testu uvádí rysku, nad kterou není dobré test v moči více namáčet. Po namočení test položte na rovnou plochu a nechte několik minut působit. Výsledek – proužky – musí být výrazně vidět, jinak je test nejspíše špatně provedený.

Test je pozitivní, co dál?

V případě pozitivního testu je dále potřeba navštívit svého gynekologa, který provede základní vyšetření. Pokud se těhotenství potvrdí lékařem, dostanete těhotenský průkaz a další konkrétní instrukce, jak dále postupovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..