Patří doména gmail.cz Google? Co když jsem na ní poslal email?

Patří doména gmail.cz Google? Co když jsem na ní poslal email?

otazníky
Gmail.com je všem známá doména, na které Google najdete emailovou službu Google. Jenže, ona také existuje doména Gmail.cz. Je to doména Gmailu? Dají se na ní posílat emaily? Co dělat, když už jsem na tuto adresu něco poslal?

Jak je to s doménou gmail.cz

S uvedenou CZ doménou se to má tak, že dle aktuálně dostupných informací (10/2018) Googlu doména nepatří. Patří jednomu Čechovi, který jí snad i prý Googlu nabízel zdarma, ale Google o ní neměl zájem. Proč taky, že? Takto pojmenovanou doménu nesmíte bez svolení Googlu používat, takže je zcela k ničemu. A protože je značka Google právně chráněná, nemá ani smysl jí držet registrovanou a doufat, že o ní Google někdy v budoucnu projeví zájem. Doména je v současnosti registrovaná, ale nic na ní nefunguje, tedy ani email.

Jako vedlejší následek registrace domény gmail.cz dochází pravidelně k tomu, že díky překlepům na tuto doménu lidé omylem posílají emaily. Následně se jim po nějaké době vrací chybová zpráva o nedoručitelnosti emailu, což většinu uživatelů plete.

Co když jste poslali email s koncovkou gmail.cz?

Vše se tváří tak, že se nic neděje. Dojde vám chybová zpráva o nedoručitelnosti a tím to končí. Není se tedy třeba ničeho obávat. Email pošlete znovu, ale tentokrát na doménu gmail.com.