Po restartu ve Windows 10 nezůstávají ikony na svém místě? Co s tím?

Po restartu ve Windows 10 nezůstávají ikony na svém místě? Co s tím?

Prst na ikonáchDocela hodně uživatelů si stěžuje na to, že si naaranžují ikony dle svých požadavků, ale po opětovném spuštění systému ikony nezůstanou na svém místě. Místo toho se přesunují do levého horního rohu. Také dochází k vyrušení nastavené velikosti ikon zpět na normální. Pojďme si ukázat co se s tím dá dělat.

V tuto chvíli zdroj problému není přesně znám. Spekuluje se o chybě v samotných Windows, stejně tak i o chybě v antivirovém programu od Esetu. Nicméně, Esetem to pravděpodobně nebude, i když se jim prý podařilo nasimulovat zmíněné chování, protože se toto děje i na počítačích bez Esetu a to i na čistě instalovaných Windows.

Co pomáhá nejčastěji?

  • Jako první zkuste obnovit Windows do posledního bodu obnovení. Zmáčkněte Win klávesu a napište Obnovení systému, program spusťte a obnovte PC do doby, kdy vše fungovalo.
  • Pokud první krok nepomůže, pak zkuste to co doporučuje podpora MS, která doporučuje vytvořit nový profil. Tento krok však ne každému pomáhá. Zkusit to však můžete. Udělejte si nový profil s jiným jménem a v něm otestujte tento krok.

Jakmile budeme o problému vědět více. Dáme vědět. Stejně tak, pokud někdo víte co s tím, napište do komentářů.