Po restartu ve Windows 10 nezůstávají ikony na svém místě? Co s tím?

Po restartu ve Windows 10 nezůstávají ikony na svém místě? Co s tím?

Prst na ikonáchDocela hodně uživatelů si stěžuje na to, že si naaranžují ikony dle svých požadavků, ale po opětovném spuštění systému ikony nezůstanou na svém místě. Místo toho se přesunují do levého horního rohu. Také dochází k vyrušení nastavené velikosti ikon zpět na normální. Pojďme si ukázat co se s tím dá dělat.

V tuto chvíli zdroj problému není přesně znám. Spekuluje se o chybě v samotných Windows, stejně tak i o chybě v antivirovém programu od Esetu. Nicméně, Esetem to pravděpodobně nebude, i když se jim prý podařilo nasimulovat zmíněné chování, protože se toto děje i na počítačích bez Esetu a to i na čistě instalovaných Windows.

Co pomáhá nejčastěji?

 • Jako první zkuste obnovit Windows do posledního bodu obnovení. Zmáčkněte Win klávesu a napište Obnovení systému, program spusťte a obnovte PC do doby, kdy vše fungovalo.
 • Pokud první krok nepomůže, pak zkuste to co doporučuje podpora MS, která doporučuje vytvořit nový profil. Tento krok však ne každému pomáhá. Zkusit to však můžete. Udělejte si nový profil s jiným jménem a v něm otestujte tento krok.

Jakmile budeme o problému vědět více. Dáme vědět. Stejně tak, pokud někdo víte co s tím, napište do komentářů.

2 thoughts on “Po restartu ve Windows 10 nezůstávají ikony na svém místě? Co s tím?

 1. Navod zde, bylo to zpusobeno ESETem, je tam to popsano vice, snad anglictina nebude problem:

  http://www.tenforums.com/general-discussion/17175-windows-10-folder-view-settings-desktop-icon-positions-not-saving-24.html

  Jinak jde o dve hodnoty v registrech, je potreba zkontrolovat co tam je a pokud tam je „%SystemRoot%\SysWow64\shell32.dll“ tak to zmenit na „%SystemRoot%\system32\windows.storage.dll“, mozna bude problem s pravy ale v tom vlakne je vse popsano.

  In regedit go to those 2 destinations

  HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\
  and
  HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\

  Double click on (Default) and replace „%SystemRoot%\SysWow64\shell32.dll“ with „%SystemRoot%\system32\windows.storage.dll“ in both file destinations then restart your PC and everything should work fine !!

  1. Potvrzuji řešení. Je to sice podivné, ale asi to tak bude. ESET se přímo o tomto zmiňuje zde: https://forum.eset.com/topic/6033-windows-10-forget-folder-view-setting-when-ess-is-installed/page-6 Nicméně, neznamená to, že je to chyba ESETu. Pokud chcete snadné řešení, tak zapněte příjem testovacích aktualizací v ESETu „Just change to pre-release updates, wait until the update completes and then restart the computer. I assume 2 restarts may be needed – the first one to change the registry value and the second one for Windows to use that value as it starts.“

   Takže spusťte ESET zmáčkněte klávesu F5, klikněte na aktualizace, nastavení a povolte testovací aktualizace. Restartujte počítač, a pak proveďte aktualizaci ESETu. Pokud toto nechcete dělat, stačí počkat, až se oprava dostane do normálních aktualizací. viz: https://forum.eset.com/topic/6033-windows-10-forget-folder-view-setting-when-ess-is-installed/page-8

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..