Jaké jsou přírodní odpuzovače hmyzu?

Jaké jsou přírodní odpuzovače hmyzu?

komárHmyz dokáže být velmi protivný, a v jistých případech i nebezpečný. Chcete-li se před ním chránit pomocí přírodních zdravotně nezávadných repelentů, pak čtěte dále.

Květiny jako multifunkční pomocníci

Možná to dnes už asi nevíte, ale dříve se proti hmyzu používali pelargonie (muškáty), levandule, rýmovník, fenykl, různé citrusovníky, nebo třeba aksamitník (afrikány). Nejsou to sice 100% odpuzovače hmyzu, nicméně, jsou to přírodní přirození pomocníci, kteří jsou navíc hezcí. Mimo to, všechny zmíněné květiny jsou také léčivky s mnoha příznivými účinky na lidské tělo. Proč je tedy doma nepěstovat?

Domácí účinný repelent od vodáků

Vodáci moc dobře vědí, jak dokáže být hmyz nepříjemný. Není tedy divu, že mají svůj recept na to, jak se s nepříjemným hmyzem bezpečně vypořádat. Recept je velmi jednoduchý. Stačí do 1 litru Alpy dát alespoň 40 hřebíčků. Nechte 4 hodiny vylouhovat a pak roztok můžete nastříkat do oděv nebo kůži pomocí rozprašovače. Při aplikaci pozor na oči, dýchací cesty. Nepoužívejte v případě přecitlivělosti na nějakou z obsažených látek. Hřebíček ve vyšších koncentracích má dráždivé účinky.

Co dělat, když už vás něco poštípalo?

Předně chladit, dále pak potírat citronovou šťávou, olivovým olejem, jablečným nebo vinným octem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..