Kachní maso je dražší než slepičí maso, takže je mu vhodné věnovat přeci jen trochu více péče. Ta se vám ve výsledku vyplatí tím, že si doma pochutnáte na měkoučké kachničce s křupavou kůrčičkou. Připravit kachnu není nic složitého, protože se připravuje takřka stejně jako kuře, jen a pomaleji a při nižší teplotě.
Ingredience:
- kachna
- sůl
- kmín
- ideálně kachní sádlo, pokud ho nemáte, můžete použít vepřové sádlo, nebo v nejhorším olej
- pokud chcete tak si připravte i med viz. tip na konci receptu
Jak upéct kachnu?
Jak již bylo uvedeno, kachna se připravuje podobně jako kuře, jen s tím rozdílem, že se kachna peče minimálně 4 hodiny, nebo v ideálním případě až 12 hodin při nízké teplotě.
- kachnu před pečením necháme pořádně rozmrznout
- následně jí očistíme od zbytků peří a pečlivě jí omyjeme, odřízneme biskupa a krk
- na pekáč dejte trochu kachního sádla, pečlivě osolenou kachnu. Tu pak posypte kmínem
- pečte při 150 stupních Celsia po dobu 4 hodin – kachnu nezapomeňte pravidelně kontrolovat a podlévat vypečeným tukem.
Déle pečená kachna
V tomto případě kachnu přiklopte horním dílem, aby se mohla péci sama. Pokud plánujete kachnu péci 6 hodin, pak teplotu trouby nastavte na 120 °C. Při 12 hodinovém pečení, je potřeba na prvních 6 hodin nastavit teplotu trouby na 90 °C. Na zbylých 6 hodin nastavte teplotu na 120 °C.
Jak vidíte, není na přípravě kachny skutečně nic složitého. Jen samotné pečení trvá poněkud déle. A pozor, nezapomeňte si nastavit minutku (třeba na mobilu), abyste na kachnu při delším pečení nezapomněli.
Kachna se podává s bramborovým knedlíkem a červeným zelím. Jakou přílohu zvolíte je však jen a jen na vaší chuti.
Tip: pokud chcete mít kůžičku křupavější, pak na konci pečení na 10 minut zvedněte teplotu v troubě na 200 °C, nebo hodinu před koncem pečení kachnu pomažte medem.