Seznam Email – jak smazat všechny zprávy ze složky.

Seznam Email – jak smazat všechny zprávy ze složky.

Email od Seznamu je patří mezi velmi oblíbené emailové služby v ČR. Nicméně i přes skutečnost, že Seznam na emailu průběžně zlepšuje a doplňuje různé funkce a vlastnosti, tak i tak má dlouhodobě pár nevyřešených problémů. Jedním z nich je nemožnost smazat celý obsah složky, která může mít i tisíce emailů. Jak na to?

1 – Ruční promazání

Při náhledu do konkrétní složky se zobrazí 100 emailů. Ty můžete všechny jednou vybrat a smazat. Jak bylo uvedeno, jde to po stovkách, takže smazat tisíc emailů znamená 10 krát celý proces zopakovat. Pokud máte dost trpělivosti a času, dá se takto odmazat i dost velký balík emailů.

Seznam Email

2 – Promazání pomocí emailového klienta

Pokud nechcete mazat emaily ručně, pak druhým řešením je instalace emailového klienta jako je Thunderbird či Outlook a zde označit celou složku pro vymazání. Pro nastavení klienta budete potřebovat informace z nápovědy k emailu o IMAP či POP3. Pro pouhé vymazání stačí nastavit IMAP. POP3 narozdíl od IMAPu stáhne všechny emaily offline do počítače, což asi nebudete potřebovat. Pozor na to, že v závislosti na nastavení programu (dá se nastavit uchovávání zpráv na serveru po určitou dobu nebo úplně zakázat mazání) může u POP3 dojít po stažení emailů k jejich smazání ze serveru.

One thought on “Seznam Email – jak smazat všechny zprávy ze složky.

  1. Nemohu smazat shlavni stránky seznam–internet komentáře které jsem tam nezadal a jsou plne zahlcené děkuji volenec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..