Proč Seznam.cz neindexuje vaše webové stránky?

Proč Seznam.cz neindexuje vaše webové stránky?

Zdrojový kódSeznam.cz na rozdíl od Googlu nenabízí žádné Admin Tools, kde by si webmasteři mohli nechat kontrolovat svůj web a zjišťovat případné problémy. Je to velká škoda, ale je to tak. Takže když pak zjistíte, že Seznam neindexuje váš web, máte problém. Naštěstí i přes absenci Admin Tools existuje pár způsobů, jak zjistit kde by mohl být problém.

Když Seznam.cz neindexuje webové stránky

Pokud nemůžete najít odkazy na svůj web v SERPu Seznamu pomocí příkazu site:www.example.com (zaměňte example.com za svou adresu), máte problém. První co byste měli udělat, je otestovat svůj web v kontrolním formuláři, který stránky otestuje a odhalí případné nejzákladnější problémy. Kontrolní formulář najdete zde: http://search.seznam.cz/kontrolni-formular. Pokud je výsledek v pořádku, pak si pečlivě prostudujte manuál o indexování, který obsahuje důležité informace. Když už opravdu nebudete vědět, kam dál, pak kontaktujte technickou podporu Seznamu.

Ruční indexace

Někdy je rychlejší nečekat na to, až váš web objeví SeznamBot. Místo čekání můžete provést ruční indexaci pomocí následujícího formuláře http://search.seznam.cz/pridej-stranku

Google Webmaster Tools

Jako dobrý pomocník při hledání problémů slouží GWT, který byste rozhodně měli používat. Ten vám totiž může pomoci odhalit různé problémy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..