SMS zdarma

Přestože SMSky jsou s nástupem mobilního internetu pomalu a jistě nahrazovány chatovacími aplikacemi (Hangouts, WhatsAp, ICQ, Skype,..), stále je hodně lidí, kteří nemají chytrý telefon, nebo prostě a jednoduše nechtějí chatovací programy používat. Těmto lidem pak nezbývá než využívat klasických předražených SMS. Nicméně existuje jeden způsob, jak poslat SMS zcela zdarma do jakékoliv mobilní sítě a navíc zcela anonymně.

Jak poslat SMS zdarma?

Poslat SMS zdarma umožňuje každý mobilní operátor pomocí svých internetových SMS brán. Bohužel, aby bylo zabráněno posílání velkého množství SMS, je posílání takovýchto zpráv vždy nějak znepříjemněno. Většinou je podmínka opisovat nějaký speciální kód, nebo pak je to malá délka povolené zprávy, milióny reklam apod., avšak s tím se toho moc dělat nedá. Pojďme si pár internetových SMS bran ukázat.

Jsou internetové brány skutečně anonymní?

Ano, pakliže umíte zamaskovat svou skutečnou IP adresu.

Ještě jedno malé upozornění. SMS brány, které nepatří přímo operátorům (O2, Vodafone, T-Mobile), mají do jednoho problémy s automatickou identifikací přenesených čísel. Vždy tedy nezapomeňte nastavit síť do které budete SMS posílat. To že vám brána napíše, že byla SMS odeslána, ještě neznamená, že tomu tak skutečně je.

Nejznámější SMS brány

  • http://sms.t-zones.cz/open.jsp – perfektní SMS brána operátora T-Mobile
  • http://sms.1188.cz – obyčejná internetová brána operátora O2, z které nelze posílat SMS jinam než do O2
  • https://park.vodafone.cz/ – velmi propracovaná SMS brána, která však vyžaduje registraci (i přes Facebookový účet), za to však nabízí zajímavé služby
  • http://www.smsgo.cz – perfektní brána, která sice nenabízí mnoho funkcí, avšak jako jediná neotravuje opisováním kódů. Odeslání SMS je velmi jednoduché a rychlé. Tuto SMS bránu si rozhodně stojí za to dát do oblíbených.
  • http://www.smsbrana.cz – poměrně dobrá brána umožňující SMS posílat do všech sítí, která je však plná reklam
  • http://www.esemes.cz – tato SMS brána nijak moc nevyniká a má problémy s identifikací přenesených čísel, avšak jako jedna z mála nabízí identifikaci odesílatele. To pro případ, že chcete aby vás volající identifikoval.
  • http://sms.sluzba.cz/sms_gate – hodně zajímavá, avšak zpoplatněná SMS brána, kterou ocení zejména vývojáři aplikací, protože stránky mají vlastní API, pomocí kterých mohou jednoduše odesílat SMS.

To je z těch nejznámějších asi vše. Pokud víte o nějaké další zajímavé bráně, nebo aplikaci pro mobilní telefony, podělte se s námi o vaše informace v diskuzi pod článkem.

https://park.vodafone.cz/

One thought on “SMS zdarma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..