Jak rychle nabít mobilní telefon?

Jak rychle nabít mobilní telefon?

Nemáte-li mobilní telefon s rychlonabíjením a rychlonabíječku, je nabíjení telefonu docela pomalé. Existuje nějaký fígl, jak i s klasickým pomalým nabíjením, nějak urychlit nabíjení? Ano, existuje a je to velmi jednoduchý způsob.

nabíjení mobilu

Máte-li „lepší“ mobil? Zkuste si zjistit, jestli nepodporuje rychlo nabíjení. Je to málokdy výrobci vyzdvihovaná funkce, o které nemusíte vědět. Pokud to váš mobil podporuje, pořiďte si rychlonabíječku. Dají se sehnat v akci za ceny totožné s těmi obyčejnými.

Vtip je v tom, že při běžném nabíjení telefon, i když nic nedělá, neustále spotřebovává docela dost energie. Pro GSM signál, GPS, WiFi, Bluetooth, pro programy, které běží na pozadí apod. Takže, chcete-li třeba až o 20% urychlit nabíjení, musíte povypínat co nejvíce žroutů energie. Nejjednodušší způsob jak na to, spočívá v zapnutí módu letadla. V tomto režimu se vypnou ty největší žrouti a nabíjení se tak znatelně urychlí. Má to však jeden háček a to ten, že při zapnutém módu letadla, se vám nikdo nedovolá. Chcete-li rychlost nabíjení trochu popostrčit, nabíjejte telefon ve vypnutém stavu.

Nabíjíte mobil přes počítač? Zkuste si zjistit, jestli nemá USB port určený speciálně na nabíjení. Tento port zvládne mobilu dodat více proudu a rychleji ho nabít. Třeba monitory Lenovo je mívají. Poznáte je podle odlišné barvy (žlutá).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..