Tropical Island – ráj uprostřed Evropy

Tropical Island – ráj uprostřed Evropy

Licence: CC BY 2.0 Autor: cocoate.com
Licence: CC BY 2.0 Autor: cocoate.com

Chcete zažít tropický ráj na vlastní kůži, ale přitom si nemůžete nebo nechcete dovolit letět za desetitisíce korun na druhý konec světa? Vydejte se k našim západním sousedům, kde takový tropický ráj vyrostl přímo uprostřed Evropy. Berlínský Tropical Island je fascinujícím místem, kde si každý užije nezapomenutelné chvíle.

Co vás v Tropical Island čeká?

Obrovská hala, která pojme až 7 000 lidí najednou a nabídne jim vše, co by našli třeba v Karibiku nebo Indonésii, to je Tropical Island. Při jakémkoliv počasí venku vás tu zahřeje teplota nejméně 25°C a voda, která má ještě o několik stupňů více, velmi příjemných 28-31°C. V laguně Bali, která je ideálním místem pro romantický odpočinek, můžete relaxovat ve vodě teplé 32°C. To zní hodně lákavě, že? Kromě skvělé vody vás ale jistě také ohromí a nadchne největší vnitřní tropický prales na světě, kde roste přes 50 000 všech možných rostlin dovezených z přímo opravdové džungle. Osvěžit drinkem či najíst se můžete v tropické vesničce s typickými chýšemi a přístřešky a koupit něco pěkného vám umožní obchůdky v nákupní uličce. Děti si přijdou na své jak v brouzdalištích, tak hlavně v dětském klubu s projížďkou na lodičkách či horolezeckou stěnou. Pro zážitky s nádechem adrenalinu také nemusíte chodit nikam jinam. V nabídce je nejvyšší tobogán v Německu s výškou 25 metrů, kde při jízdě můžete dosáhnout rychlosti až závratných 70 km v hodině, nebo let balónem, kdy si z třicetimetrové výšky prohlédnete celou tuto fascinující podívanou.

Kde Tropical Island najdete?

Tropický ráj na dosah ruky najdete asi 60 km jižně od Berlína, leží u dálnice A13, přesněji u výjezdu Staakow, od kterého je vzdálen asi 3 km. Z Prahy je Tropical Island vzdálený 290 km a na místě tak můžete být zhruba za tři a půl hodiny. Nechcete-li však jet vlastním autem, nemusíte. Do Tropical Island pořádají mnohé cestovní kanceláře autobusové zájezdy, které jsou pohodlnou variantou, jak se do tohoto tropického ráje podívat.

Otevírací doba? Není!

Do Tropical Island můžete přijet kdykoliv, má totiž otevřeno nonstop po celý rok. Dovnitř vás pustí v poledne i klidně uprostřed noci. Můžete tu klidně strávit i celou dovolenou, je možné si tu rezervovat stan nebo dokonce pohodlnou chatku s vlastním sociálním zázemím. Ale můžete třeba jen přespat na dřevěném plážovém lehátku, za což nebudete platit nic. Tedy až na to, že ve tři hodiny ráno se vám automaticky připočte necelých 20 eur za další den, ovšem ten si můžete užívat zase až do další noci. Pokud se chystáte přespat takto na lehátku, doporučují zkušení návštěvníci přinést si vlastní karimatku a spacák nebo deku, bude to pro vás pohodlnější. S sebou dovnitř si ostatně můžete vzít téměř cokoliv. Jestliže nechcete utrácet zbytečné peníze za jídlo na místě, nic vám nebrání přinést si z domu vlastní zásoby. Jinak si samozřejmě nezapomeňte vzít plavky, tričko, šortky, žabky, ručníky a další klasickou letní výbavu k vodě.

Kolik návštěva stojí?

Základní vstupné do Tropical Island stojí 36 eur, v ceně je zahrnut tropický svět včetně pralesa, vesničky, nákupní uličky, laguny, umělého moře a denní show. Děti platí zlevněné vstupné až ode dne svých šestých narozenin, do té doby mají vstup zdarma. Slevu mají také důchodci nad 65 let, studenti a osoby s postižením. Chcete-li navštívit také saunový svět, je nejvýhodnější variantou kombinované vstupné za 42 eur pro dospělého. Vstupné zaplatíte u vchodu a pak už vše platíte jen pomocí náramku na ruce, nemusíte se tak starat o žádné peníze, zbytek doplatíte až při odchodu.

Webové stránky www.tropical-islands.de

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..