Vytvoření bootovacího USB flash disku s instalací Windows 7 a 8

Vytvoření bootovacího USB flash disku s instalací Windows 7 a 8

Instalovat Windows z flash disku je nejen rychlejší než z DVD mechaniky, ale často také jediný způsob, jak systém nainstalovat na počítačích bez mechaniky, jako jsou netbooky nebo ultrabooky, tedy pokud nemáte externí mechaniku. Problém je však, jak takový bootovací flash disk s instalací připravit. Následující postup je jednoduchý a zvládne ho každý.

1 – připravte si ISO image instalačního DVD. Pokud ho nemáte, můžete si ho pomocí ImgBurn, který je zdarma, snadno vytvořit. ImgBurn umí češtinu a bude vám fungovat i na Windows 8. Pokud máte Nero, tak s ním ISO image také uděláte poměrně snadno.

2 – Stáhněte si zdarma program Windows 7 USB/DVD download tool (přímý odkaz), který umí velmi jednoduše bootovací flash disk vytvořit. Pokud program nebude ke stažení, je k dispozici třeba i na Stahuj.cz.

3 – Program nainstalujte

4 – Z instalačního DVD, nebo ISO image zkopírujte z adresáře Boot soubor bootsect.exe do adresáře, kde je nainstalovaný program Windows 7 USB/DVD download tool. Zpravidla to bývá v adresáři C:\Users\JménoVašehoProfilu\AppData\Local\Apps\Windows 7 USB DVD Download Tool. Cestu lze také najít tak, že kliknete na ploše pravým tlačítkem na ikonu aplikace a z menu úplně dole vyberete položku „Vlastnosti“. Otevře se vám okno s vlastnostmi, kde kliknete na tlačítko „Otevřít umístění souboru“ a sem pak bootsec.exe zkopírujete.

5 – Spusťte program Windows 7 USB/DVD download tool.

krok1

6 – klikněte na tlačítko „Browse“ a vyberte ISO image, který jste si připravili a dále klikněte na tlačítko „Next“

7 – V dalším kroku klikněte na tlačítko „USB Device“.

krok2

8 – Vyberte USB disk, na který se má instalace přenést a potvrďte případné smazání flash disku.

krok3

9 – Spustí se proces vytváření instalačního disku. To trvá cca 10 minut.

krok4

10 – Pokud vše dopadlo dobře, zobrazí se tato poslední obrazovka. Nyní je již instalační flash disk připraven.

krok5Aktualizace: Pokud vám bude hlásit program chybu s ISO souborem, pak je potřeba ho otevřít a znovu uložit třeba v programu UltraISO, který ISO soubor opraví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..