Chcete levně po Evropě cestovat vlakem? Zkuste to s jízdenkou InterRail

Chcete levně po Evropě cestovat vlakem? Zkuste to s jízdenkou InterRail

vlak-nadrazi-berlinCestování vlakem je z mnoha důvodů velmi příjemné. Oproti autobusu máte ve vlaku více místa, můžete se projít, jít se najíst, koukat na okolí krajinu, při cestování stát, koukat na filmy, surfovat na internetu, pracovat, odpočívat, zkrátka a jednoduše můžete ve vlaku dělat co chcete. Navíc vlaky jsou velmi pohodlné, a zejména v Evropě velmi rychlé a poměrně luxusní. Mimo to, se s nimi dostanete pohodlně takřka kamkoliv. S ohledem na tato fakta je nasnadě využití vlaku jako dopravního prostředku pro vaší dovolenou. Na dovolené můžete vlak použít čistě jako dopravní prostředek pro cestu z bodu A do bodu B, nebo jako součást zážitkové dovolené, kterou si sami naplánujete, a během které můžete ve vlaku potkat zajímavé lidi, navštívit různá místa, a nebo také vlak používat jako „hotel“. To vše již dnes je možné. Proč tedy na dovolené necestovat vlakem?

Levné cestování vlakem po Evropě

Pokud plánujete jako součást své dovolené využívat aktivně vlaky, kterými se mimochodem dostanete pohodlně i za severní polární kruh, pak nemá smysl kupovat jízdenky až na místě v konkrétních destinacích, ale je lepší využít evropské jízdenky InterRail.

Proč InterRail?

Protože je to nejlevnější způsob, jak cestovat vlakem po Evropě, to platí zejména pro studenty do 25 let.

InterRail jízdenka se dělí na dvě skupiny, které se dále drobí dle toho, kdo je využívá a na jakou dobu jí chce používat.

InterRail Global Pass –  s touto jízdenkou můžete libovolně cestovat vlakem po celé Evropě bez omezení. Pozor na to, že některé vlaky, třeba TGV, budou po vás chtít menší doplatek

InterRail One Country Pass – tento druh jízdenky použijete tehdy, když budete chtít cestovat vlakem jen po jedné zemi. Zde bych rád upozornil na to, že je potřeba si nejprve zjistit, aktuální ceny časových jízdenek ve vybraných státech, a jejich doplňkové služby. Například ve Švýcarsku mají svůj Swiss Pass, který je celkem levný a navíc nabízí volné vstupy do mnoho zajímavých míst, a mnoho různých slev u partnerských společností. Samozřejmě i InterRail nabízí u partnerských společností také různé slevy, avšak nemusí být nutně tak zajímavé.

Cena jízdenky InterRail se odvíjí od toho kolik vám je let (studenti do 25 let cestují absolutně nejlevněji), a dále podle časové platnosti (5, 10, 15, 22 dní nebo 1 měsíc ), a nakonec také podle toho, jakou třídou chcete cestovat.

Pokud se pro jízdenku InterRail rozhodnete, doporučujeme jí nechat i za několik Euro pojistit, protože na cestách se může stát mnoho nepředvídatelných událostí.

Je dobré vědět

  • Jízdenku si samozřejmě musíte objednat předem.
  • Jízdenka neplatí v zemi, kde jste rezidentem. Zkrátka musíte jízdenku používat pouze na cesty do zahraničí.
  • Využití benefitů, které jsou zdarma, je vázáno na datum, který máte uvedený v kalendáři na jízdence.
  • Slevy nejsou vázány na kalendář na jízdence.
  • Jízdenka není přenositelná, je psaná na konkrétního člověka.
  • Při cestách po Evropě je na některých spojích nutno předem rezervovat místenku.

Více informací nalezente na stránkách www.interrail.eu.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..