Co dělat, když váš lékař ukončil svoji činnost a nedal vám vědět?

Co dělat, když váš lékař ukončil svoji činnost a nedal vám vědět?

lékařský stůl

Jste nemocní a potřebujete jít ke svému lékaři, jenže když přijdete k místu jeho ordinace, zjistíte, že zde lékař již není. Co teď? Kdo vás prohlédne a kde je vaše zdravotní dokumentace?

Lékař je také jen člověk a také jako ostatní chodí do důchodu, nebo prostě začne dělat někde jinde, nebo něco jiného. Zkrátka a jednoduše z nějakého důvodu skončil. Ať tak či tak, jste naštvaní a dost možná i nemocní a cítíte se bezradně. Není totiž vůbec příjemné náhle ztratit svého lékaře. Jste na něj zvyklí a víte co od něj očekávat a to poslední co chcete, je hledat si nového lékaře.

Lékař má ze zákona povinnost informovat v místě vykonávání svých služeb své pacienty o tom, že končí a co máte dělat dále, ale pokud ke svému lékaři nechodíte příliš často, může být informace po nějaké době odstraněna a je pak na vás, si vše ostatní zjistit.

Klid, hlavně klid

S ukončením lékařské praxe mohli nastat v zásadě dvě situace. Buď si pacienty převzali jiní lékaři, nebo ne a pak je vaše dokumentace uložena na vašem příslušném krajském úřadě. Bez ohledu na to, kde je vaše zdravotní dokumentace, tedy jestli si jí převzal jiný lékař, nebo ne, to nejlepší co můžete udělat, je, podívat se na webové stránky krajského úřadu. Zde hledejte sekci zdravotnictví a v ní hledejte telefon na někoho, kdo se touto problematikou zabývá. Většinou tyto informace najdete pojmenované jako „Zdravotnická dokumentace ze zrušených ordinací„, nebo „Zdravotnická dokumentace„. Na nalezený kontakt zavolejte a zeptejte se co máte dělat dát. Pokud vám byl přidělej jiný lékař, bude vám zde sděleno, kdo to je, případně, že máte na krajském úřadě svou dokumentaci a že si máte najít jiného lékaře. Po té, co zjistíte jak na tom jste, je jen na vás, jestli si vyberete jiného lékaře, nebo zůstanete u toho přiděleného. Každopádně, se jedná o nepříjemnou situaci, která však má docela snadné řešení.

Při procházení krajských webových stránek české republiky jsme všude narazili na informace o zdravotnické dokumentaci. Dají se tedy potřebné informace snadno dohledat. Pokud vás však nebaví hledání na internetu, nebo prostě to neumíte, jednoduše zavolejte přímo na svůj krajský úřad a oni vám řeknou, kdo má lékařskou dokumentaci na starosti.

Odkazy na příslušné krajské úřady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..