Co je Skype, jak ho nainstalovat do počítače a mobilu a odpovědi na důležité otázky

Co je Skype, jak ho nainstalovat do počítače a mobilu a odpovědi na důležité otázky

skypeSkype je počítačový software pro internetové telefonování (VoIP), video konference a chatování. Pokud voláte ze zařízení se Skype na zařízení se Skype, je vše zdarma. Pokud však budete chtít volat, nebo poslat SMS na telefonní zařízení, která nejsou připojena do sítě Skype, třeba babičce do Austrálie, která nemá počítač, tak si budete muset zaplatit kredit. Avšak nebojte, za pár korun si můžete doslova hodiny povídat s člověkem na druhé straně planety.

V současné době (2013) má Skype kolem 660 miliónů registrovaných uživatelů a firmu vlastní Microsoft, který ji odkoupil za 8,5 miliardy dolarů od společnosti Skype.

Jak nainstalovat Skype pod Windows?

Instalace je velmi jednoduchá. Ze stránek Skype si stáhněte instalační soubor, na který po stažení jednoduše poklepejte myší. Tím se spustí jednoduchý česky mluvící instalátor, kterým krok po kroku projděte. Po instalaci se spustí Skype a vyzve vás k přihlášení ke svému účtu nebo jeho registraci, záleží na vás jestli již Skype účet již máte.

Jak nainstalovat Skype po Linuxem?

Uživatelé Linuxu patří mezi zkušené uživatele, takže stačí jen uvést, že se přímo na stránkách Skype dá pro různé linuxové distribuce přímo stáhnout instalační balíček.

Jak nainstalovat Skype pro Mac?

Skype, byť nyní patří Microsoftu, konkurentu Apple, neopomíjí ani tyto uživatele, kteří si mohou také stáhnout svou verzi pro počítače Mac.

Jak nainstalovat Skype do mobilu?

Dle svého operačního systému v telefonu si vyberete následující odkaz na stažení. Odkaz vás odkáže na oficiální stránky Google Play, iTunes apod., kde si můžete aplikace stáhnout přímo do mobilů.

U používání Skype zejména na mobilních telefonech, je nutno dodat, že na běžných mobilních sítích moc dobře nefunguje. Nejlépe spojení funguje na WiFi sítích.

Odpovědi na základní otázky spojené se Skype

Jak si dobít kredit?

Jednoduše, stačí se přihlásit na stránkách www.skype.com na svůj existující účet, který používáte na telefonování a po přihlášení kliknout na dobití kreditu. Dobít kredit lze i přímo z programu. Stačí kliknout v menu na Skype->Koupit Skype kredit. Zaplatit za kredit lze přes PayPal, kartami VISA, EUROCARD MasterCard nebo ostatními platebními metodami jako je například bankovní převod, Moneybookers a jiné méně známé.

Při používání Skype je zvuk velmi špatný

Problémy se zvukem bývají většinou způsobené různými verzemi Skype, které hovořící strany používají. Vždy je nutné mít nainstalovány nejnovější verze na všech stranách. Program se umí sám zaktualizovat. Jednoduše klikněte v menu na Nápověda->Vyhledat aktualizace.

Na jednom počítači je více uživatelů, je nutné pro každého Skype instalovat zvlášť?

Ne, není to nutné a popravdě by to ani nešlo. Program se nainstaluje jednou a pak každý uživatel, si pustí program dle libosti a přihlásí se na svůj účet.

Je možné provozovat Skype, ICQ a jiné podobné programy na jednom počítači?

Ano, je to možné, každý program využívá pro komunikaci své jedinečné tzv. porty, takže se nemusíte ničeho bát.

Máte-li nějaký dotaz, zeptejte se v diskuzi pod článkem.

Perlička: Věděli jste, že se Skype používá i k prostituci? Erotické pracovnice za domluvený poplatek provádí před webkamerou příkazy svých zákazníků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..