Co je to P.O.Box a jak si ho pronajmout?

Co je to P.O.Box a jak si ho pronajmout?

P.O.BoxPoštovní schránka není jediné místo, kam si můžete nechat zasílat své zásilky. Zejména pokud máte hodně zásilek, nebo když nemůžete mít svou schránku, třeba v případě virtuálního sídla společnosti, uchýlíte se k P.O.Boxu. P.O.Box, se dá využít také jako určitá forma ochrany identity, jelikož si jí může zřídit úplně každý občan.

Co je to P.O.Box?

Jedná se o zamykatelnou schránku, která je umístěna nejčastěji na hlavní nebo větší poště. Do této schránky budete dostávat veškeré zásilky, které vám přijdou na adresu P.O.Boxu. Pokud chcete, tak pošta nabízí ukládání i jiných zásilek, které normálně chodí na vaší adresu. Přístup k P.O.Boxu je v otevírací době pošty neomezený a bez čekání. Nemusíte si tedy vaše zásilky zdlouhavě vystát na poště.

Pokud necháte pro firmu zřídit P.O.Box, pak se připravte na to, že určité procento lidí tuto adresu považuje za nedůvěryhodnou, takže se můžete připravit o pár zákazníků.

Velikosti P.O.Boxů jsou různé, avšak platí se za všechny stejně. Pokud vám dojde něco většího, co se do schránky nevejde, nebo něco doporučeného, tak na vás čekat lístek pro vyzvednutí na přepážce.

Jak pronajmout P.O.Box?

Pronájem si lze zařídit na každé poště, na které jsou umístěny schránky pro P.O.Boxy. Počítejte však s tím, že pronájem není úplně levný, zejména pokud bydlíte ve větším městě (> 50.000 obyvatel), v kterém vás vyjde pronájem 460,-Kč za měsíc (12/2014).

Výpovědní doba schránky je 30 dní, takže i když si schránku pronajmete jen na 14 dní, tak smluvně máte schránku pronajatou na 2 měsíce.

Ceny za měsíční pronájem P.O.Boxu platné k 12/2013

  • v městě do 10.000 obyvatel – 99,99,-Kč bez DPH, 121,-Kč s DPH
  • v městě do 50.000 obyvatel – 219,82,-Kč bez DPH, 266,-Kč s DPH
  • v městě nad 50.000 obyvatel – 380,14,-Kč bez DPH, 460,-Kč s DPH

Vzor adresy P.O.Boxu

David Novák
P.O.Box 114
Praha 10
104 00

nebo

David Novák
Poštovní příhrádka 114
Praha 10
104 00

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..