Jak propojit počítač nebo tablet s televizí?

Čas od času je potřeba propojit počítač, tablet nebo i mobilní telefon s televizí. Takové spojení s televizí umožňuje třeba sledování filmů na velkém televizoru, pohodlné prohlížení fotek, nebo dokonce úplné nahrazení monitoru televizí. Toto však dělejte pouze u nových televizí s vysokým rozlišením. Starší televize s nízkým rozlišením mají totiž pravděpodobně nižší rozlišení než váš počítačový monitor.

Jak na to?

Úplně nejsnazší je propojit televizi s počítačem pomocí HDMI kabelu. HDMI přenáší video i zvuk najednou, takže není potřeba žádného jiného kabelu. Pokud váš počítač nemá HDMI, můžete si jednoduše koupit novou grafickou kartu s tímto rozhraním. Drtivá většina grafických karet HDMI podporuje, takže nemusíte za takovou kartu utrácet moc peněz. Také si můžete koupit redukci z VGA nebo DVI na HDMI. Redukce není drahá a seženete jí u dobrých prodejců s výpočetní technikou.

Chcete-li propojit tablet s televizí, budete potřebovat HDMI kabel s jedním klasickým koncem HDMI a druhý s mini HDMI konektorem. Samozřejmě váš tablet musí tento konektor mít. Takto lze propojit i lepší mobilní telefony.

Pokud doma nechcete mít po pokoji natažený tlustý HDMI kabel, můžete si koupit bezdrátové HDMI, to však vyžaduje větší investici v řádek několika tisíc korun.

Nemáte-li možnost propojit počítač s televizí přes HDMI, můžete využít DVI konektoru (větší hranatý konektor). Ten však opět musíte na svém počítači mít. Pokud ho tam nemáte, můžete si koupit novou grafickou kartu s DVI konektorem. Nechcete-li do něj investovat, můžete televizi propojit pomocí VGA konektoru (modrý konektor), který má každý počítač. V obou případech (DVI/VGA) budete přenášet pouze video. Zvuk si můžete pustit na svém počítači, nebo můžete výstup ze zvukové karty jednoduše pomocí 3,5 mm audio kabelu s televizí propojit. Je to však nepraktické.

2 thoughts on “Jak propojit počítač nebo tablet s televizí?

  1. Dobrý den, prosil bych o radu. Připojím tablet s tv pomocí hdmi kabelu a nic se neděje obrazovka hlasi žádný signál. Nevíte někdo kde by mohla byt zrada?

    1. Někdy je problém v HDMI. Možný nekvalitní kabel apod. Nebo někdy je potřeba softwarově přepnou výstup v tabletu na HDMI. Na Google Play je několik prográmků pro tyto účely.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..