Jak se zbavit vší?

Vši jsou poměrně dost nepříjemný problém, který není-li včas řešen, může se stát poměrně dost složitým na řešení. Vši se totiž časem rozšíří po bytě a zbavit se jich znamená v krajním případě volat deratizátory.

Takže jak se zbavit vší?

Najdete-li třeba u svých dětí vši, které si přinesly ze školy, bude bohatě zpočátku stačit, když si dojdete do drogerie a koupíte si Diffusil H Forte Spray. Pokud nemají tento, zkuste jiný. Pokud nezabere, vyzkoušejte další. Vši si postupně vytvářejí rezistenci na odvšivovací přípravky a tak je potřeba zkoušet jeden přípravek za druhým, dokud nějaký nezabere. U přípravků na hubení vší je potřeba si uvědomit, že nehubí hnidy (vajíčka), ty je potřeba ideálně mechanicky odstranit, jinak se za několik týdnů vylíhnou a vši budou zpět. Hnidy (hruškovitá vajíčka) se nejlépe odstraňují pomocí odvšivovacího hřebene, což není nic jiného, než velmi hustý jednořadový hřeben. Tím jednoduše hnidy vyčešete. Nezapomeňte také na důkladné mytí vlasů. U kluků doporučujeme nechat na krátko ostříhat vlasy. U dívek pak používat kondicionér, který usnadní vyčesávání hnid.

Vystříkat vlasy odvšivovacím přípravkem nemusí vždy stačit. Dítě totiž může znovu v kolektivu chytit vši od dětí, které rodiče nedostatečně odvšivily. Proto se doporučuje vlasy ošetřit repelentem, který zabrání opětovnému přenesení vší na dítě.

Pamatujte: vždy si pečlivě přečtěte návod na použití přípravku, který si pořídíte, jinak přípravek nemusí zabrat.

Odstranění vší krok za krokem:

1 – ihned koupit odvšivovací přípravek v drogérii, supermarketu nebo lékárně

2 – důkladně před aplikací umýt vlasy ideálně s použitím kondicionéru

3 – aplikovat přípravek dle návodu

4 – vyčesat hnidy a mrtvé vši z vlasů hustým odvšivovacím hřebenem

5 – aplikovat repelent dle návodu

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..