Jak si sjednat cestovní pojištění ze zahraničí?

Jak si sjednat cestovní pojištění ze zahraničí?

Jste na dovolené nebo na služební cestě a uvědomili jste si, že jste si před odjezdem zapomněli sjednat cestovní pojištění? Anebo jste se pojistili na kratší dobu, než jaký je skutečný počet dní strávených za hranicemi? Nic není ztraceno – pojišťovny totiž myslí i na tyto situace.

Obraťte se na rodinné příslušníky nebo kamarády

Cestovní pojištění lze sjednat přes pověřenou osobu, která se nachází v České republice. Stačí, když dotyčnému sdělíte své jméno, příjmení, rodné číslo a termín pojištění. V praxi však záleží na podmínkách konkrétní pojišťovny – některé umožňují sjednání cestovního pojištění jen za předpokladu, že již smlouva existuje (tzn. je možné pouze prodloužení). Roli může hrát i čas. Někdy lze pojištění prodloužit jen v určitém časovém předstihu před vypršením stávající pojistné smlouvy.

smlouva

Pojistit se lze i přes SMS

Některé pojišťovny umožňují rychlé sjednání cestovního pojištění formou SMS. Stačí, když pošlete na telefonní číslo dané instituce textovou zprávu v přesně definovaném tvaru a obratem vám přijde odpověď s číslem pojistky. Opět však hrají roli smluvní podmínky, ve kterých je uvedeno pravidlo, že cestovní pojištění začne platit až v momentě, kdy pojišťovna obdrží platbu.

mobil

Nejjistější je internet

Nechcete-li riskovat, že na vás pověřená osoba zapomene, raději si cestovní pojištění uzavřete sami přes internet. Na webu najdete užitečné nástroje (např. tato kalkulačka cestovního pojištění online), které vám sjednání usnadní. Navíc můžete zaplatit kartou a pojištění začne okamžitě platit. Jedná se o nejpohodlnější a zároveň nejrychlejší způsob vyřízení cestovního pojištění ze zahraničí.

Před uzavřením si přečtěte časté dotazy k cestovnímu pojištění. Dozvíte se odpovědi na nejpalčivější otázky, které by vás mohly zajímat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..