Jak udělat kalibraci displeje mobilního telefonu, nebo tabletu s Androidem?

Jak udělat kalibraci displeje mobilního telefonu, nebo tabletu s Androidem?

Android robotPokud se vám přestal displej mobilního telefonu/tabletu správně reagovat na vaše doteky, určitě vás napadlo, že by bylo potřeba udělat kalibraci displeje. Bohužel to není tak snadné.

Protože moderní displeje již netrpí nedostatky jakými trpěly první verze, nenajdete v telefonu žádnou možnost kalibrace. Sice na zahraničních serverech občas něco o kalibraci displeje najdete, ale to na našich telefonech nefunguje. Koho by to zajímalo, tak dle US serverů by měla kalibrace být v nastavení klávesnice.

Jak tedy kalibrovat displej?

Než se dále začtete pamatujte, že než se do něčeho pustíte, nezapomeňte si vše zazálohovat!

Jako jediné schůdné řešení, které vyřeší váš problém s kalibrací, za předpokladu, že je váš displej v pořádku, je reset mobilu do továrního nastavení. Je to hloupé, ale je to tak.

Reset do továrního nastavení uděláte tak, že buď v Nastavení -> Zálohování a obnovení dat vyberete „Obnovení továrních dat“, nebo tak, že se dostanete do nastavení telefonu po jeho zapnutí a zde z menu vyberete factory reset. To jak se dostanete do nastavení telefonu po jeho spuštění si musíte najít pro svůj konkrétní model. Většinou je to tak, že se zmáčkne tlačítko hlasitosti dolů a souběžně se zapne přístroj.

9 thoughts on “Jak udělat kalibraci displeje mobilního telefonu, nebo tabletu s Androidem?

 1. Dobrý den, poraď te mi. Při zobrazování www. stránek zmizí spodní lišta na obrazovce. Neznám dúvod a jak to odtranit. Děkuji Vašinková

  1. To je normální chování. Nevím, jak toto změnit. Spodní lištu zobrazíte tak, že přejedete odspodu nahoru prstem po obrazovce.

 2. Zdravím kalibrace restartem továrních nastavení???? Kalibrace znamená že můj telefon bude reagovat tak jak chci já ne výrobce z Japonska s miniprstama!!! Je možná kalibrace displeje? Jak?

  1. Bohužel, jinak to nejde. Lidé s tlustými nebo plochými prsty mají bohužel docela problém s dotykovými displeji. Tohle je přesně problém kolegy.

 3. Zdravím
  Mám také problém s digitizérem na Xiaomi Redmi 2. Mám nový displej, který funguje k tomu již 2 digitizéry z Číny, které (dle sdělení opraváře) nefungují, resp. nereagují přesně jak by měli. Opravář mi tvrdil, že jsou špatné, já si však myslím, že je nutné je „jen“ zkaliborvat, což on asi neumí. Nechtěl mi to tam ani přilepit, protože by se s tím nedalo již nic dělat a odmítá mi to dál opravit. Prý si mám koupit celý set, tedy přilepený a odzkoušený dipslej včetně digitizéru.
  Mám teď hromadu „šrotu“ a nevím co s tím. Co mi ukazoval, tak digitizér prostě nereaguje přesně a na dotyk na určitém místě, reaguje o pár centimetrů jinde, tedy potvrdí se úplně jiná funkce, než kde je prst. Dá se tím něco dělat a jak by se mělo postupovat? Nechat digitizér na displej přilepit a pak jej zkaliborvat, nebo se musí zkalibrovat jen samotný digitizér přes nějaký speciální SW na PC?
  Děkuji za odpověď
  Kent

 4. Dobrý den na mobilu mi přstal jít dotyk,prý to stačí jen kalibrovat ale já nevím jak poradíte mi prosím?.děkuju

 5. Dobrý den, mám problem s displejem občas si dělá co chce nevím co s tím . Už sem to několikrát kalibroval ale vždycky to třeba z ničeho nic začne . Kamarád říkal,že to může být tím,že mam zpocené ruce,že se mu to taky stává ,že stačí někdy koupit fólii a je po problémech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..