Jak udělat kalibraci displeje mobilního telefonu, nebo tabletu s Androidem?

Jak udělat kalibraci displeje mobilního telefonu, nebo tabletu s Androidem?

Android robotPokud se vám přestal displej mobilního telefonu/tabletu správně reagovat na vaše doteky, určitě vás napadlo, že by bylo potřeba udělat kalibraci displeje. Bohužel to není tak snadné.

Protože moderní displeje již netrpí nedostatky jakými trpěly první verze, nenajdete v telefonu žádnou možnost kalibrace. Sice na zahraničních serverech občas něco o kalibraci displeje najdete, ale to na našich telefonech nefunguje. Koho by to zajímalo, tak dle US serverů by měla kalibrace být v nastavení klávesnice.

Jak tedy kalibrovat displej?

Než se dále začtete pamatujte, že než se do něčeho pustíte, nezapomeňte si vše zazálohovat!

Jako jediné schůdné řešení, které vyřeší váš problém s kalibrací, za předpokladu, že je váš displej v pořádku, je reset mobilu do továrního nastavení. Je to hloupé, ale je to tak.

Reset do továrního nastavení uděláte tak, že buď v Nastavení -> Zálohování a obnovení dat vyberete „Obnovení továrních dat“, nebo tak, že se dostanete do nastavení telefonu po jeho zapnutí a zde z menu vyberete factory reset. To jak se dostanete do nastavení telefonu po jeho spuštění si musíte najít pro svůj konkrétní model. Většinou je to tak, že se zmáčkne tlačítko hlasitosti dolů a souběžně se zapne přístroj.