Jak v příkazovém řádku psát názvy adresářů obsahující mezery?

Jak v příkazovém řádku psát názvy adresářů obsahující mezery?

Byť se to nezdá, tak je příkazový řádek nesmrtelný, protože umožňuje trochu jinou práci se soubory a počítačem. Bohužel, je příkazový řádek ve Windows poměrně hloupý.

Pokud chcete v příkazovém řádku, platí i pro Power Shell, napsat cestu, nebo název souboru obsahující mezery, pak máte menší problém. Mezeru totiž příkazový řádek interpretuje jako konec textu a další znaky jako parametry příkazu. Poradíme vám, dva způsoby, jak se s tímto menším kosmetickým problémem vypořádat.

Jde jen o správný zápis

První zápis, který vám ukážeme vezme řada příkazů používaných v příkazové řádce. Ten spočívá jednoduše v tom, že celou cestu i s písmenem disku dáte do uvozovek.

cd „C:\Program Files“

S tímto zápisem však může být problém, protože ne všechny programy s ním umí pracovat. Paradoxně to neumí ani příkaz copy. U něj s touto variantou nepochodíte, a tak je potřeba se uchýlit k druhému používanému zápisu. Ten také používá uvozovky, ale jen u dělených názvů, ne u celé cesty.

cd C:\“Program Files“

Jak bylo uvedeno, tento druhý zápis oceníte třeba u příkazu copy.

Tip: Víte jak v příkazové řádce rychle napsat nějaký název souboru, nebo adresáře? Jednoduše jako v Linuxu. Stačí napsat několik prvních písmen a zmáčknout tabulátor. Příkazový řádek vám nabídne první nejbližší adresář.

cmd-dlouhe-nazvy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..