Jak vybrat vhodnou tiskárnu

Jak vybrat vhodnou tiskárnu

cartrdigeTiskárna je dobrým pomocníkem v domácnosti a prakticky nedílnou součástí v jakékoli kanceláři. Pokud plánujete pořízení tiskárny ať už pro domácí nebo kancelářské využití, pečlivě se věnujte jejímu výběru, bude vám sloužit minimálně následující dva roky a po tuto dobu by měla plně pokrýt vaše požadavky.

Návodů ke koupi tiskárny, jako je například tento naleznete na internetu mnoho a podobně jako tímto článkem, je dobré se jimi inspirovat. Ze všeho nejdříve si shrňte vaše požadavky na tiskárnu. Chcete tisknout černobíle nebo barevně, párkrát do měsíce nebo denně, budete tisknout fotky z dovolené a očekáváte jejich vysokou kvalitu, nebo jestli chcete kromě tisku i skenovat dokumenty do počítače nebo je rovnou kopírovat?

Prodejci tiskáren rozdělují svou nabídku nejčastěji podle technologie tisku, z nichž nejprodávanější a nejpoužívanější jsou laserové a inkoustové tiskárny. Rozdíly v technologii tisku jsou zásadní, u laserové tiskárny je barva, v tomto případě toner, nanášena na papír a konkrétní tisk je vykreslen laserem, zatímco u inkoustové tiskárny je barva, v tomto případě inkoust, nanášena na papír v podobě malých kapiček, které dohromady vytváří konkrétní tisk. Laserový tisk by se tak mohl zdát náročnější a tedy i kvalitnější a dražší, dnes ale naleznete na trhu mnoho inkoustových tiskáren, které mohou laserovým s přehledem konkurovat. Na otázku, zda je lepší inkoustová nebo laserová tiskárna tedy není jednoduchá odpověď a je třeba porovnávat konkrétní produkty.

Hlavními parametry, které se u tiskáren posuzují, jsou rychlost tisku, možnost bezokrajového tisku (například pro fotografie), maximální rozlišení (platí, že čím vyšší, tím lepší), možnosti připojení (USB kabel, síťový kabel, WiFi apod.) a cena. Důležitým parametrem jsou také barevné náplně a ať už to budou tonnery nebo inkoustové cartridge, je třeba sledovat jejich kapacitu a cenu. Vaším výdajem totiž není jen investice do tiskárny, ale i do barevných náplní, které spolu s papírem určují vaše výdaje na samotný tisk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..