Jak vyměnit SD kartu v mobilu s Windows za větší kartu?

Jak vyměnit SD kartu v mobilu s Windows za větší kartu?

Přesun aplikací Windows PhoneJeště nedávno to byla fantasmagorie, ale dnes je to již běžný fakt, že máme v mobilních telefonech velké SD karty (SDHC, SDXC), z nichž některé mají stovky GB. Paráda řeknete si, ale v momentě, kdy dojde místo na kartě, máte problém. Tak si koupíte větší kartu a teď co s ní? Jak se dá v mobilu s Windows vlastně vyměnit SD karta?

Měníme SD kartu v mobilu

Bohužel, se systémem od Microsoftu výměna SD karty není tak snadná jako je tomu u Androidu, kdy opravdu pouze stačí překopírovat obsah z jedné karty na druhou. V případě Windows, pokud zkopírujete karty v poměru 1:1, tak vám přestanou aplikace z SD karty fungovat. Nepomůže ani bitová kopie SD karty, protože Windows hlídá sériová čísla karet. Zde se nabízí dvě řešení. Bohužel ani jedno není zcela ideální.

Než se pustíte do práce. Vypněte mobil, a udělejte si úplnou zálohu karty. Něco zkopírovat půjde, něco ne, to přeskočte.

Možná řešení

  • Přesun programů z SD karty do interní paměti (Nastavení -> Inteligentní úložiště -> SD karta -> Aplikace a hry; vyberte všechny aplikace a přesuňte je do interní paměti). Následně je potřeba bezpečně odebrat SD kartu (Nastavení -> Inteligentní úložiště -> SD karta -> dole tlačítko Odebrat SD kartu). Po výměně je potřeba všechny aplikace opět přesunout na SD kartu; stejný postup jen obráceně z interní paměti na SD kartu. Fotografie, hudbu a videa si překopírujte ručně z karty na kartu. Problém nastane, pokud nemáte dost místa v interní paměti.
  • Zapnutí úplného zálohování mobilu, spuštění zálohování do cloudu a po výměně SD karty spuštění obnovy ze zálohy. Trvá to dlouho a ne každý se chce s MS dělit o svá data, byť jen na hodinu či dvě.

Bohužel v obou případech se jedná o časově docela náročnou akci. Řešením případných problémů v budoucnu spočívá v instalaci pouze programů pouze do interní paměti. Fotografie a video ukládejte na SD kartu. Bohužel interní paměť má své limity, tak na to myslete při nákupu nového mobilu a vybírejte jen ty s největší interní pamětí, aplikace jsou čím dál náročnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..