Jak zvýšit pravděpodobnost početí?

Dítě žvýkající hračkuNe jeden pár má problémy s početím. Mužů, kteří se na ženu jen podívají a ta hned otěhotní, je čím dál méně a tak, pokud se vám nedaří otěhotnět, je potřeba trochu toho plánování a příprav. Pojďme si tedy ukázat jak na to.

  • Je bezpodmínečně nutné vědět, kdy má žena plodné dny a v tyto dny se milovat. A přestože se říká, že nemá smysl pravidelné snažení, tak osobně zastávám názor, že v plodném období je potřeba se alespoň 3-4 dny v kuse snažit. Bazální teplotu není vysloveně nutné měřit, stačí vědět, kdy máte plodné dny a krátce před, v průběhu, a den po, se co nejvíce snažit. Pokud nevíte kdy máte plodné dny, můžete si udělat ovulační testy, které vám spolehlivě řeknou kdy se snažit.
  • Před snažením týden abstinujte. Jednak dáte čas spermiím na dozrání a pak také budete mít větší chuť na milování.
  • Neberte milování jako povinnost, ale zábavu. Zahrajte si na něco, nebo zkrátka dělejte to, co vás při milování baví. Hlavně komunikujte. Bez toho to nejde. Pokud se stydíte, tak se domluvte přes SMS.
  • Nepoužívejte žádné lubrikanty a ani sliny. Mají totiž na spermie špatný vliv.
  • Zhruba půl hodiny před milováním si dopřejte něco sladkého. Spermie totiž potřebují cukr. Pozor si však dejte na energetické nápoje obsahující kofein. Ten sice spermie zrychlí, na druhou strnu včas zmate. Kofein v neposlední řadě zvyšuje pravděpodobnost potratů v prvních týdnech těhotenství!
  • Jezte zdravě a hlavně se hýbejte.
  • Muž by neměl zapomínat na to, že i tom může něčím přispět a tak by se měl postarat o své spermie (jak zkvalitnit spermie a domácí test plodnosti).
  • V období, kdy se snažíte počít, je dobré pravidelně navštěvovat gynekologii, kde vám přesně určí, jestli má žena vajíčka taková jaká mají být a hlavně vám přesně stanoví den ovulace. Navíc dostanete hormony pro snadnější početí a udržení těhotenství. A když už tam budete, tak si nechte vyšetřit hladinu hormonů v krvi. Zde si dovolím jednu důležitou poznámku. Pokud to jen trochu jde, najděte si takovou gynekologii, na které se budete cítit v pohodě a kde se vás nabijí pozitivní energií (ideální je, je-li lékařem mladá žena – mají otevřenou mysl a přátelštější přístup). Je to jako s každým lékařem. 80% je nezajímavý průměr a váš úkol je najít někoho z těch zajímavých 20%. Opravdu. Zeptejte se kamarádek kam chodí a co vám doporučí. Stojí to za to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..