Kdo je vloger a jak se jím stát?

Kdo je vloger a jak se jím stát?

HD kameraBloger je člověk, který tvoří svůj soukromý web, na kterém publikuje své názory, myšlenky, zájmy apod., na proti tomu vloger je člověk, který dělá to samé co bloger, jen s tím rozdílem, že místo psaní článků vše natáčí na video (VIDEO BLOGER = VLOGER). Vlogeři se sdružují nejčastěji kolem světoznámého webu YouTube, kde najdete milióny zajímavých videí od vlogerů. Jedni se specializují na hraní her, manuální práce, jiní na svět módy, nebo třeba na dělání různých skopičinek – fantazii se meze opravdu nekladnou. Určitá část vlogerských celebrit si takto vydělává nemalé peníze. Pokud chcete jako vloger uspět, tak potřebujete být nějakým způsobem virální. Virální znamená, že se vaše videa zalíbí to té míry, že si je začnou lidi sami posílat a sdílet. A jak se stát virálním? Jednoudše, musíte se něčím odlišit a hlavně zaujmout, což je hodně náročné. Například dost oblíbené, zejména v zahraničí, jsou tzv. unwrapping videa, kdy si někdo něco koupí a při rozbalování (unwrapping) vše natáčí na video. Věřte nebo ne, ale existuje jedna slečna, dnes již internetová celebrita, která se specializuje na rozbalování a ukazování zboží koupeného od Disney. Možná se vám to zdá praštěné, ale tato slečna má videa s desítkami miliónů shlédnutí a s velmi tučným kontem (profil AwesomeDisneyToys). V ČR je vlogování také velmi populární, avšak příjem z reklam je násobně menší než v anglicky mluvícím světě. Pokud hledáte inspiraci, tak se podívejte třeba na profil nejlepší české vlogerky roku 2014 Teri Blitzen.

Jak se stát vlogerem?

Velmi jednoduše. Potřebujete k tomu mít nějakou slušnou kameru, účet u Googlu, a založený profil na YouTube. Také není od věci mít pár kamarádů, kteří vám pomohou vaše videa alespoň ze začátku šířit do světa. Mimochodem, často si vlogeři dělají ještě své vlastní webové stránky, kde svá videa publikují a doplňují o různé bonusy v podobě obrázků, komentářů aj.

Kde hledat inspiraci?

Především na samotném YouTube a pak také třeba na českém festivalu Utubering, který se koná od roku 2015 v Praze na Letné pod otevřeným nebem.

Nejznámější čeští vlogeři

Martin Rota, Stejk, MadBros, Johnny Valda, Martin, Matúš, AtiShow, Vadak, Exploited, Gabrielle Hecl, Makyna016, Teri Blitzen, PetraLovelyHair, GetTheLouk, Shopaholic Nicol, Stylewithme, Herdyn, Gogoman, MinecraftBox, FlyGun, PedrosGame, Jirka Král

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..