Proč pes čůrá v bytě

Proč pes čůrá v bytě

roztomilý pejsekPsi jsou sice nejlepší přátelé člověka, ale někdy je to s nimi docela dost složité, zejména pokud ničí domácnost, nebo jako v tomto případě čůrají po bytě. Pojďme se na tuto problematiku podívat blíže.

Nevychovaný

Psa musíte již od malička učit se venčit venku. Přirozeně je pejskovi jedno, že vám čůrá po bytě, takže ho musíte naučit, že doma se to nedělá. Nejjednodušší způsob, jak asi do týdne naučit pejska čůrat a kakat venku je pomocí operantního podmiňování, kdy v tomto případě za to, že si pejsek uleví venku, je výrazně pochválen a dostává pamlsek. Hned z kraje zapomeňte na to, že byste psa za to, že doma udělá loužičku jakkoliv potrestali. Spolehlivě funguje jen pozitivní motivace. Trestáním vše jen zhoršíte.

Vzteklost – odpor – žárlení – protest

Zejména psi s vlastní výraznější osobností, nebo prostě jen paličatí psi, někdy čůráním protestují, či upozorňují na něco, co se jim nelíbí. Většinou se jim nelíbí, že zůstávají doma, nebo že již nejsou středobodem vašeho života.

Psychické problémy

I psi mají své psychické problémy. Pokud je třeba někdo týrá, ať už psychicky nebo fyzicky, může to u nich způsobit poruchy chování.

Zdravotní problémy

Někdy se za počůráváním skrývají zdravotní problémy. Nejčastěji cukrovka, za kterou z velké části může zpravidla majitel psa. A nejen cukrovkou může pejsek trpět. Pokud vyloučíte všechny běžné důvody počůrávání, navštivte veterináře a problém s ním konzultujte.

Nezapomínáte venčit psa?

Někdy se stává, že necháte doma pejska déle než je zdrávo bez možnosti vyvenčení se. Ten si logicky po nějaké době doma uleví. Není to třeba váš případ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..